Wielbiciele wielorybów kontra połów

Opublikowano: 22.05.2015 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 699

Liczne grupy wielbicieli wielorybów wyraziły swój sprzeciw wobec wznowienia połowów w zatoce Faxaflóa, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju, gdzie można obserwować te niezwykłe ssaki.

Icewhale (Hvalaskoðunarsamtök Íslands), organizacja zajmująca się obserwacją wielorybów, zwraca uwagę, że według danych Ministerstwa Rybołówstwa i Rolnictwa przekazanych do parlamentu, firmy łowieckie osiągają rocznie około milion koron zysku tylko dzięki polowaniom na wieloryby. By podkreślić konieczność wstrzymania połowu, organizacja powołuje się na dane, które pokazują, że jedna wycieczka, w której uczestniczy 125 osób, przynosi dokładnie takie same dochody. Biorąc pod uwagę wzrost w przemyśle turystycznym i osób zainteresowanych obserwacją wielorybów w środowisku naturalnym, Icewhale wykazało, że korzyści ekonomiczne z zachowania kolejnych okazów przy życiu są większe niż z polowania na nie.

Icewhale powołuje się również na badania Instytutu Badań Morskich, które pokazują, że liczba płetwali karłowatych w zatoce Faxaflóa gwałtownie spadła, a główny powód tego to polowanie na nie.

– Jesteśmy przekonani, że jedynym, racjonalnym, zrównoważonym i uzasadnionym wykorzystaniem wielorybów na Islandii jest obserwowanie wielorybów – przekazali przedstawiciele Icewhale.

Źródło: IcelandNews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.