Większość obywateli Estonii za legalizacją marihuany

Opublikowano: 25.12.2014 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 347

Większość mieszkańców Estonii opowiada się za legalizacją marihuany. Opublikowane wyniki badań zaskoczyły wszystkich, podaje MKE.

Okazało się, że 67% mieszkańców Estonii wspiera legalizację marihuany pod kontrolą państwa. Eksperci uważają jednak, że szkody dla zdrowia ludzi będą większe niż wyimaginowane teorie na temat jej nieszkodliwego wpływu, rozpowszechniane prze zwolenników konopi.

Badania prowadził TNS Emor. Respondentów zapytano wprost: „Czy powinniśmy uregulować sprzedaż marihuany w Estonii, jak to się dzieje na przykład w odniesieniu do tytoniu, alkoholu i leków?”

Ten pomysł poparło 43% badanych, a 24% wyraziło umiarkowaną akceptację. Urmas Kruuse, minister zdrowia, uważa, że pytanie zadane jest nieprawidłowo i celowo, aby wspierać legalizację marihuany. Medycy wyraźnie wskazują, że używanie konopi nie jest korzystne dla zdrowia.

Rzeczywiście istnieją jednak przypadki, w których ludzie są poddawani analgezji marihuany, kiedy cierpią z powodu nieznośnego bólu w czwartym stadium raka, ale to wyjątkowe przypadki. Wówczas wywołuje się ulgę, ale nie mówi o skutkach ubocznych. Nie ma dokładnej definicji pojęcia „marihuany medycznej”, ale udowodniono naukowo, że jej stosowanie w jakiejkolwiek formie prowadzi do poważnych zaburzeń.

Badani respondenci niemal zgodnie uważają, że obecnie rynek konopi kontrolowany jest przez kryminalistów i przestępców. Stosowanie marihuany i substancji czynnych w Estonii jest teoretycznie możliwe i legalne od dziesięciu lat, ale proces uzyskania recepty jest bardzo skomplikowany. Żaden lekarz takiej nie wystawił. Do medyków nie trafiają argumenty, przytaczane w mediach, a politycy uważają, że wymagana jest szeroka debaty na ten temat z uwzględnieniem doświadczeń innych krajów.0

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.