Większość Kanadyjczyków czarno widzi przyszłość

Opublikowano: 30.06.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 796

Kanadyjczycy są coraz bardziej rozczarowani kierunkiem, w jakim zmierza kraj, większość pesymistycznie patrzy na przyszłość Kanady.

Sondaż Angus Reid wykazał, że 52% Kanadyjczyków jest bardzo lub umiarkowanie pesymistycznych co do przyszłości Kanady, w porównaniu z 48% optymistycznie patrzących w przyszłość.

Mieszkańcy zachodu mają szczególnie pesymistyczne spojrzenie na przyszłość Kanady, 57% Manitobańczyków, 61% Albertan i 65% mieszkańców Saskatchewanu nie jest zadowolonych z kierunku, w jakim zmierza kraj.

Natomiast mieszkańcy Quebecu są znacznie bardziej optymistyczni gdyż tylko 43% jest pesymistami.

Sondaż Angusa Reida ujawnił, że 34% Kanadyjczyków pesymistycznie podchodzi do własnej przyszłości, co stanowi 15% wzrost w porównaniu z 19% punktem odniesienia ustalonym w 2018 roku.

Optymizm co do przyszłości zależy od poziomu dochodów, ponieważ 45% Kanadyjczyków zarabiających mniej niż 25 000 dol rocznie pesymistycznie ocenia swoją przyszłość.

Zaufanie do przyszłości Kanady spada w ostatnich latach. W 2017 r. Angus Reid zadał to samo pytanie i stwierdził, że 65% Kanadyjczyków optymistycznie patrzy w przyszłość.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dgruzin 30.06.2022 20:36

    Nie mówcie mi, że to władza, nie mówcie mi, że to nie mieszkańcy. Znajomy był w Kanadzie i mówił, iż takiego potępienia osoby niezaszczypanej jak tam jeszcze nie widział. To była społeczna aprobata w ogromnej większości. Pierwsi obudzili się TIR-owcy, ale rząd bazując na dotychczasowym zaufaniu, akceptacji mas ludzkich dla swych poczynań zniszczył to jak mógł. Obudzili się? Teraz trzeba będzie słono zapłacić za swą głupotę, krótkowzroczność, zaprogramowanie, łamanie prawa wyboru każdemu człowiekowi. I dobrze, tak powinno być. Społeczeństwo ma się czegoś nauczyć.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.