Większość Islandczyków chce referendum ws. UE

Opublikowano: 01.03.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 173

Zdecydowanie większość Islandczyków chce przeprowadzenia referendum w sprawie kontynuowania rozmów akcesyjnych z Unią Europejską, wynika to z sondażu, który został przeprowadzony przez Fréttablaðið i Stöð 2.

Natomiast prawie 40 000 osób podpisało internetową petycję, w której wzywają oni władze do zorganizowania referendum w sprawie wniosku o członkostwo w UE.

Według badania, które zostało opublikowane w dziś w gazecie Fréttablaðið – 81,6 proc mieszkańców kraju chce referendum. Naród domaga się wyborów, w których będą oni mogli sami odpowiedzieć na pytanie czy chcą dalszego prowadzenia rozmów akcesyjnych z Unią Europejską, bądź czy chcą aby zostały one przerwane. Jedynie mała grupa 18,4 proc osób nie chce przeprowadzenia referendum.

W badaniu, które Fréttablaðið i Stöð 2 przeprowadziły pod koniec stycznia tego roku, 74,6 proc respondentów twierdziło, że chce przeprowadzenia referendum, które powinno odbyć się wraz z wyborami do samorządów lokalnych, które będą przeprowadzone wiosną.

W związku z tym, przez ostatnie dni na placu przed parlamentem odbywały się protesty, o których informowaliśmy na łamach Iceland News Polska.

Źródło: Iceland News Polska

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

No bo wam tam bank majdan zrobi.

agama
Użytkownik

Co z tego, że nosa bankierom utarli, jak i tak mają system, który pozwala na powtórkę z historii? Szwajcaria jak dotąd i tak najlepsza i nikogo łaskawie o referendum prosić nie trzeba: jest próg osiągnięty, to jest też referendum i tyle.