Większość bezrobotnych nie ma prawa do zasiłku

Opublikowano: 29.07.2013 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 590

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce jest 2 mln 109,1 tys. bezrobotnych. Stopa bezrobocia według województwa to: warmińsko-mazurskim (20,2 proc.), kujawsko-pomorskim (17,6 proc.), zachodniopomorskim (17,0 proc.), podkarpackim (15,5 proc.), świętokrzyskim (15,4 proc.) i lubuskim (15,3 proc.). Najniższą stopą bezrobocia charakteryzowały się województwa: wielkopolskie (9,7 proc.), mazowieckie (11,1 proc.), śląskie (11,2 proc.) oraz małopolskie (11,5 proc.).

Bez prawa do zasiłku pozostawał 1 mln 769,1 tys. osób, czyli 83,9 proc. ogółu zarejestrowanych bezrobotnych. Można wciąż uważać, że jeszcze nie zlikwidowano zasiłków jednak prawda jest taka, że bardzo niewielki odsetek bezrobotnych taki otrzymuje.

Autor: wiatrak
Źródło: CIA


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. ka10r24 29.07.2013 11:54

  Jak można dawać kasę za nierobienie czy to jest sprawiedliwe? Że jak ktoś ktoś ciężko pracuje a drugi nie pracuje i dostaje pieniądze kosztem tego pracującego? według lewaków jest to jak najbardziej sprawiedliwe nazywają to sprawiedliwością społeczną, która ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego.

 2. Aaron Schwartzkopf 29.07.2013 12:29

  ka10r24.
  jaką masz gwarancję, że nigdy nie znajdziesz się w sytuacji osoby bezrobotnej bez prawa do zasiłku? Oczywiście nie życzę Ci tego, ale zaręczam Ci, że nie upierałbyś się przy swojej opinii…

 3. Hunt 29.07.2013 17:13

  ka10r24 zechcesz napisać trochę więcej o tej rozbudowanej pomocy społecznej? Jestem obecnie w takiej sytuacji że korzystam z ich “usług” i co nieco wiem na ten temat. Uwierz kokosów to oni nie dają.

 4. Janusz Korczyński 29.07.2013 17:25

  Ja też jestem ciekaw jak bardzo mamy rozbudowaną pomoc społeczną w Polsce. Może nie wiem i łapię się na jakąś pomoc. Bardzo chętnie się dowiem czegoś nowego na temat tego systemu.

 5. memento 29.07.2013 17:26

  Rozbudowana pomoc socjalna, czyli pół roku kuroniówki po 20 latach pracy. Nasze podatki nie idą na pomoc socjalną. Gdzie wy żyjecie, w Norwegii, Szwajcarii?

 6. Janusz Korczyński 29.07.2013 22:12

  Memento,
  To były pytania do ka10r24, bo kolega chyba nie ma zielonego pojęcia jak wygląda rzeczywistość w Polsce

 7. AncientS 29.07.2013 23:44

  Mieszkam w 30-tysięcznym mieście na mazurach i z pracą dla młodych jest tragedia, co z tego, że w UP są oferty, jak na jedno miejsce pracy jest kilkadziesiąt osób lub biorą ludzi tylko z orzeczeniem o niepełnosprawności. Jedyne co zostaje to zapieprzać w stolarni na czarno, za 4,5 zł.

 8. awkward 30.07.2013 00:00

  @AncientS
  Zacznij pracować przez sieć.

  Dla przykładu:
  http://textmarket.pl/

  http://gieldatekstow.pl/

  Jeżeli będziesz pisać po 3 teksty najniższej kategorii – tzw. “precle” (wykorzystywane do pozycjonowania stron) – teksty do 1500 – 2000 znaków (od pół do 3/4 strony A4) – i jeżeli zostaną sprzedane (a jest duże prawdopodobieństwo, że 80 – 90% zostanie sprzedana), to miesięcznie wyciągniesz od 300 do 500 PLN. Przy okazji wprawisz się w pisaniu i może za jakiś czas będziesz pisał teksty bardziej rozbudowane – albo, jeżeli posiadasz już doświadczenie w pisaniu – zacznij pisać teksty wszystkich kategorii.

  Polecam.

 9. awkward 30.07.2013 00:01

  * po 3 teksty najniższej kategorii dziennie

 10. biedak 30.07.2013 00:02

  Chcialbym zwrocic uwage na przypadek Chin. Wzrost PKB spadl z 7,7% do 7,5%. Co z tym robia? Przydzielaja wiekszy zasilek dla bezrobotnych? NIE! Zmniejszaja podatki dla 6 milionow najmniejszych przedsiebiorstw! A zeby zmniejszyc podatki trzeba zmniejszyc wydatki. Te wszystkie komunistyczne zasilki zlikwidowac i niech sie kazdy troszczy o siebie. Nie ma pracy? Najwieksza sciema jaka slyszalem. Jak bez wyksztalcenia chce sie byc prezesem to faktycznie moze i nie ma pracy. Jak ktos nie gardzi praca to znajdzie ja bez problemu. Obecnie mozna wyzyc nawet z roznoszenia ulotek!

 11. peter_toolovitz 30.07.2013 03:30

  Ile osób umarło z głodu w Polsce? Z powoodów ekonomicznych żadna. Najwyraźniej radzą sobie jakoś, jak to ktoś wyżej (z wyrzutem) napisał, pracując na czarno za 5 zł. Dlaczego muszą pracować na czarno? Dlatego, że obciążenia dla legalnie zatrudniających pracodawców są zbyt duże. 1600 brutto to płaca minimalna w naszym kraju. Tyle, że to brutto nie interesuje ani pracodawcy ani zatrudnionego. Zatrudniony dostaje do ręki niewiele ponad 1100 zł a pracodawcę kosztuje to tak naprawdę ponad 1900. 800 zł zgarnia “opiekuńcze” państwo. No i firmy padają jak muchy ale większość nie widzi związku z kulejącą prywatną przedsiębiorczością i bezrobociem.
  Pisanie o tworzeniu przez państwo miejsc pracy, nie jest do końca absurdem. Państwo dało pracę setkom tysięcy ludzi- stworzyło armię urzędników, którzy mają być rozwiązaniem problemów ale w rzeczywistości są tych problemów źródłem. Nie dość, że nie tworzą niczego wartościowego, to są obciążeniem finansowym a do tego by nie być posądzonymi o nic nierobienie tworzą kolejne absurdalne przepisy, wydają absurdalne decyzje.
  Większość utyskujących ludzi ma rację- jest źle- to wie każdy, jednak prawie nikt nie ma racji dając swe pomysły na rozwiązanie sytuacji. Ludzie chcą kolejnych urzędów, które się nimi zajmą. I kółko się zamyka, bo jak już napisałem, urzędnicy nie zajmą się nimi, lecz własnym interesem.
  Nie stworzymy innego (w domyśle lepszego) świata pozwalając państwu na opiekę nad wspomnianymi ludźmi “bez siły przebicia”. Proponuję poczytać ludziom pokroju emigranta Thomasa Sowella, który dość ładnie pokazuje na przykładzie USA, do czego doprowadziły rozpoczęte w latach 60tych programy socjalne. Jeśli osobnik taki zada sobie tą odrobinę trudu, szybko zmieni zdanie na temat “problemu bezrobotnych w cywilizowanych krajach”.
  Właściwie nie ma dziś niezadłużonych krajów na świecie, a wzięło się to właśnie z rozbuchanego socjalu. Ignoranci, którzy wierzą, że politycy poprzez programy pomocowe są w stanie pomóc ludziom, są odpowiedzialni za kryzys, który dopiero nadciąga. Głupcy (nazywajmy sprawy po imieniu) są zawsze w większości i zawsze przez swą głupotę będą lani po tyłku. Niestety przez nich cierpieć będą i ci mądrzejsi.
  Eeeech.Dawno mnie tu nie było ale widzę, że nic się nie zmieniło. Takie tłumaczenie jest jak walenie głową w mur. Kiedyś się wczuwałem, potem się wku…ałem a teraz mnie już tylko śmieszą ci wszyscy gamonie. Głosujcie dalej na socjalistów czy to spod znaku PiS, czy PO czy innego SLD, a potem płaczcie, że bida z nyndzom. Myślicie, że teraz jest bida? Będziecie wpierniczać szczaw i mirabelki jak wam Stefan sugerował i nadal nie będziecie wiedzieć co poszło nie tak.

 12. ka10r24 01.08.2013 11:56

  To państwo przyczyniło się do powstania tego problemu, głosujcie dalej na socjalistów pokroju Kaczyńskiego Tuska to będziecie mieli dobrobyt haha, ogólnie całą pomoc socjalną trzeba zlikwidować jest ona nie fair w stosunku do ludzi pracujących ona obciąża ich finansowo, a kto na tym najwięcej zyskuje urzędas (pasożyt, pijawka, hiena) chcieliście państwa opiekuńczego to macie,
  każdy kto zabiera pieniądze jednemu a daje drugiemu to dla mnie złodziej.

 13. zbig45 01.08.2013 21:36

  A właśnie że rząd jest od tego żeby tym ludziom pomóc, bo po cóż płacimy podatki? to na sejm, senat, pałac prezydenta, wojnę w Afganistanie – idą grube miliony z naszych podatków ? a dla bezrobotnych ma nie być zasiłków? to tak jakby skazać ich na bezdomność i śmierć z głodu. to rządy i biznes wyprowadziły produkcję z kraju do np. takich chin,bo niby taniej a nam co zafundowali? – bezrobocie. nie każdy jest taki zaradny żeby stworzyć własny biznes.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.