Wiejski lekarz zaniepokojony liczbą podejrzanych przypadków

Opublikowano: 15.04.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1877

Jedna osoba zmarła, dwie doznały reakcji anafilaktycznej, trzy mają powtarzające się zawroty głowy, osłabienie mięśni i przewlekły ból, a u „wielu” pacjentów wystąpiły reakcje alergiczne po otrzymaniu pierwszej dawki takie są według lokalnego lekarza, który pracuje w małej wiosce Lytton w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, skutki niepożądane po podaniu szczepionki moderna na COVID-19 głównie 900 rdzennym mieszkańcom.

„Jestem dość zaniepokojony wysokim wskaźnikiem poważnych skutków ubocznych tej nowatorskiej terapii” — napisał lekarz rodzinny Charles Hoffe w liście z 5 kwietnia do głównego lekarza prowincji Kolumbia Brytyjska Bonnie Henry. 72-letni pacjent z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), ale bez współistniejącej choroby układu krążenia, skarżył się na coraz większą duszność po otrzymaniu pierwszej dawki eksperymentalnej szczepionki COVID firmy Moderna i 24 dni po wstrzyknięciu zmarł „bardzo nagle” i nieoczekiwanie”- czytamy w liście.

Trzech pacjentów Hoffe ma „trwałe i powodujące niepełnosprawność deficyty neurologiczne”, w tym utrzymujące się „zawroty głowy powodujące inwalidztwo”, „osłabienie nerwowo-mięśniowe z utratą czucia lub bez” oraz „przewlekły ból”. Te dolegliwości utrzymywały się przez 10 tygodni po podaniu szczepionki Moderna.

„Należy podkreślić, że ci ludzie nie byli ludźmi chorymi, leczonymi z powodu jakiejś wyniszczającej choroby” — napisał Hoffe. „Byli to wcześniej zdrowi ludzie, którym zaproponowano eksperymentalną terapię z nieznanymi długoterminowymi skutkami ubocznymi, mającą na celu ochronę przed chorobą o takim samym współczynniku umieralności jak grypa. Niestety, ich życie zostało zrujnowane”.

Dr Hoffe twierdzi, że po zaszczepieniu preparatem Moderna dwóch pacjentów miało reakcje anafilaktyczne — zagrażające życiu reakcje alergiczne, które mogą powodować obrzęk gardła, wysypkę wewnętrzną i zewnętrzną oraz niebezpiecznie niskie ciśnienie krwi , a „wielu” innych miało łagodniejsze reakcje alergiczne.

Lytton to wioska z populacją 249 mieszkańców w 2016 r., kolejne 1700 mieszka w pobliżu w rezerwatach Nlaka’pamux. Hoffe jest jednym z trzech lekarzy pracujących w Lytton Medical Clinic i na oddziale ratunkowym St. Bartholomew. „Czy są to uważane za normalne i dopuszczalne długoterminowe skutki uboczne terapii modyfikacją genów?” – Hoffe pyta prowincyjnego lekarza.

W liście Hoffe’a zauważa, iż „skutki uboczne wywołane szczepieniami zazwyczaj nie są zgłaszane” a na prowincyjnym formularzu zgłaszania obrażeń spowodowanych szczepieniami „nie ma nawet miejsca na zgłaszanie urazów wywołanych szczepionką o charakterze i nasileniu, które widzimy podczas nowej terapii mRNA”.

„Zdaję sobie sprawę, że jest to często problem, w przypadku szczepionek w ogóle, i że opóźnione skutki uboczne szczepionek są czasami określane jako „zbieg okoliczności”, ponieważ przyczynowość jest często trudna do udowodnienia. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że jest to terapia eksperymentalna, bez długoterminowych danych dotyczących bezpieczeństwa, myślę, że być może należy również zająć się tą kwestią” – napisał Hoffe.

Hoffe powiedział, że podczas pandemii lekarze z Lytton nie leczyli żadnych pacjentów z COVID-19. „Tak więc z naszego ograniczonego doświadczenia wynika, że ta szczepionka jest wyraźnie bardziej niebezpieczna niż COVID-19”.

Szczepionka Moderna uzyskała jedynie zezwolenie na użycie w nadzwyczajnych wypadkach. Oczekuje się, że badania kliniczne zostaną zakończone w październiku 2022 r.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 19, średnia ocena: 4,95 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o