Wiedzą już jaki był to materiał wybuchowy

Opublikowano: 02.12.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2095

Szwedzki prokurator Mats Ljungqvist przekazał, że wybuch gazociągu Nord Stream został spowodowany przez ładunek, który został umieszczony po zewnętrznej stronie rurociągu. Według dziennika „Expressen” oznacza to, że bomba mogła zostać podłożona z wykorzystaniem statku.

„Nic nie wskazuje, aby wybuch nastąpił ze środka rury. To była siła z zewnątrz” – wyjaśnił Mats Ljungqvist.

Jeszcze w połowie listopada szwedzka prokuratura w Sztokholmie informowała o przeprowadzeniu badań na miejscu wybuchów Nord Stream. Podkreślono wówczas, że na dnie Morza Bałtyckiego doszło do sabotażu gazociągu. Wówczas śledczy mieli zabezpieczyć wszelkie potrzebne materiały.

W rozmowie z „Expressen” prokurator Mats Ljungqvist poinformował o dalszych ustaleniach. „Wydaje nam się, że wiemy, co się wydarzyło na miejscu. (…) Wiemy też, jaki to materiał wybuchowy” – dodał szwedzki prokurator.

Szwedzkie media powołując się na opinię eksperta Hansa Liwanga ze Szwedzkiej Akademii Obrony, stawia tezę, że ładunek wybuchowy mógł zostać podłożony na dnie przy rurach za pomocą statku. Mniej prawdopodobna jest wersja z wykorzystaniem łodzi podwodnej, gdyż wymagałoby to większych zasobów oraz wiązałoby się z większym ryzykiem.

Na początku listopada amerykański portal „Wired” ujawnił analizę danych satelitarnych firmy SpaceKnow, które wykazały obecność dwóch dużych statków z wyłączonymi urządzeniami śledzącymi w rejonie rurociągu NordStream 2 kilka dni przed jego uszkodzeniem we wrześniu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.