Więcej dzieci ze związków pozamałżeńskich niż z małżeństw

Opublikowano: 14.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 668

Najnowsze dane The Office for National Statistics dotyczące urodzeń w Anglii i Walii są zaskakujące – statystyki pokazują, że po raz pierwszy w historii w wolnych związkach w urodziło się w tych krajach więcej dzieci niż w małżeństwach lub związkach partnerskich. A rejestracja urodzeń i związanych z nimi informacji ma miejsce w Anglii i Walii od 1845 roku.

Jak widać ludzie coraz rzadziej decydują się na dziecko w formalnych związkach i nie boją się o nie starać w związkach wolnych. Pokazują to najnowsze statystki The Office for National Statistics (ONS) dotyczące urodzeń w Anglii i Walii, z których wynika, że po raz pierwszy w historii w krajach tych w związkach nieformalnych urodziło się więcej dzieci niż w małżeństwach albo związkach partnerskich. Okazuje się, że w 2021 r. w Anglii i Walii zarejestrowano 624 828 żywych urodzeń, z czego 320 713 dzieci przyszło na świat w związkach wolnych lub w rodzinach bez ojca (51,3 proc.), a 304 115 w małżeństwach lub związkach partnerskich.

Dane pokazują, że to pierwsza taka sytuacja od 1845 r., czyli odkąd rozpoczęto rejestrację żywych urodzeń w Anglii i Walii.

„Liczba urodzeń żywych zarejestrowanych poza małżeństwem lub związkiem partnerskim po raz pierwszy przekroczyła w 2021 r. liczbę urodzeń zarejestrowanych w małżeństwie. Jest to zgodne z długoterminową i obserwowaną w ostatnich dziesięcioleciach tendencją spadkową w zakresie wskaźników małżeństw i rosnącą liczbą par żyjących w konkubinacie. Jednakże należy zachować ostrożność w interpretacji dzisiejszych liczb, ponieważ nie znamy jeszcze pełnego wpływu pandemii na statystyki dotyczące małżeństw i cywilnych związków partnerskich” – zaznacza Dr James Tucker, szef analiz dotyczących zdrowia w ONS. A Harry Benson, dyrektor ds. badań w The Marriage Foundation dodaje: „To, co obserwujemy, to efekt domina drakońskich restrykcji rządu nałożonych na małżeństwo podczas lockdownów. Prawdopodobieństwo jest takie, że rok 2021 będzie momentem przełomowym i zobaczymy wzrost urodzeń w małżeństwach, gdy nadrobione zostaną zaległości weselne”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Zdjęcie: Pexels (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

1

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.