Widmo islamizmu wciąż krąży nad Egiptem

Opublikowano: 04.12.2016 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 6

Egipski sąd zatwierdził karę dwóch lat więzienia dla pisarza Ahmeda Nadżiego, skazanego w lutym za publikację „erotycznego artykułu” w państwowym piśmie kulturalnym „Akhbar al-Adab”. Była to część jego powieści „Wykorzystanie życia” („The use of life”).

Prokurator oskarżył Nadżiego o opublikowanie „tekstu, który rozsiewał pożądanie seksualne i przelotne przyjemności, a swojego umysłu i pióra użył w celu naruszenia moralności publicznej i dobrych obyczajów; nakłaniał do rozwiązłości”.

Decyzja o postawieniu Nadżiego przed sądem została podjęta po skardzie czytelnika czasopisma, który stwierdził, że czytanie tekstu spowodowało u niego „uczucie kołatania serca i niepomierne mdłości połączone z gwałtownym spadkiem ciśnienia krwi”.

W solidarności z Nadżim uruchomiono w sieci akcję zatytułowaną „Sztuka egipska przed sądem” „przeciwko funkcjonowaniu zarzutów o ‚pogwałcenie skromności publicznej’, bo artykuł 178 kodeksu karnego ogranicza swobodę pisania i kreatywność, jest sprzeczny z egipską konstytucją i powinien zostać zmieniony”.

Euroislam.pl poprosił o komentarz Piotra Ibrahima Kalwasa, polskiego muzułmanina mieszkającego w Egipcie. Oto jego wypowiedź:

“Kolejny autor egipski więziony i prześladowany za to, że opisał w swojej powieści „The use of life” scenę palenia haszyszu, picia alkoholu oraz – o, zgrozo! – scenę miłosną z niezamężną niewiastą, czyli to, co na co dzień uprawiają miliony jego rodaków. Ów bulwersujący fragment został przedrukowany w piśmie „Akhbar al-Adab”, a po przeczytaniu owych strasznych słów jeden z czytelników dostał palpitacji. Śmieszne to, bo nieprawdziwe. To stary wybieg arabskich ubecji: po przeczytaniu czegoś zdrożnego, lub na przykład obejrzeniu „niemoralnego” obrazu, ktoś (podstawiony oczywiście) dostaje zawału, a potem podaje autora do sądu. Sąd skazuje za „utratę zdrowia obywatela egipskiego”, „obrazę moralności i wartości islamskich oraz egipskich”. Ahmed Nadżi dostał dwa lata. Plus zapewne tortury i gwałcenie przez policjantów: osobiste, pałką albo psami. Bo Ahmed jest także wielkim wrogiem Meczetu oraz prezydenta Sisiego, a także biseksualistą, a za to w tych stronach świata można zostać zamęczonym na śmierć przez policję albo przez tradycjonalistów. Ale tak naprawdę, to rząd egipski ma w d… takie pisanie czy malowanie. Robi to dla islamistów, którzy nienawidzą wolnego słowa, obrazu i terytorium. Kij i marchewka. Kto napisze o tym w Polsce? Czy może to niepoprawne, bo Ahmed też mocno krytykuje islam?”

Autorstwo: Xsara
Na podstawie: English.ahram.org.eg
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

wolno gwałcić i mordować, nie wolno czytać erotyków – logika islamistów.

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Dziwne to wszystko.

Z jednej strony są ci, którzy by chcieli żyć w moralnym raju. Choć wiedzą, że Raj będzie dopiero po Sądzie. A Raju króciutki podmuch, gdy powróci Mesjasz. I poprzedzi go trwająca obecnie z olbrzymim nasileniem Era Próby. Fitna.

Z drugiej ci, dla których moralność definiuje osobisty wybór, często bez oglądania się na innych i Wiedzę Uniwersalną.

Droga Środka na linii spotkania tych dwóch światów pełna jest ofiar.
Próbą jest dla wszystkich świat homo i biseksualnych walczących z heteroseksualnymi. Choć linia podziału ma środek ciężkości wyżej niż na liniach płaszczyzny Seksualnej.
Rzekłbym, bliżej serca, a tam nagradzanie lub zabijanie (czy wsadzanie się do męczarni i więzień) ma zupełnie inny wymiar.
Może nawet bliżej Korony. A Gehenna i Dżenna są zupełnie poza naszymi tutaj wymiarami.