Wideo „Heil Zełenski!” robi w Niemczech furorę

Opublikowano: 30.07.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4989

W ciągu ostatnich kilku godzin w Niemczech wielką popularność zdobyło wideo propagandowe przedstawiające Ukraińców jako nazistów. Jak wyjaśnia „La Presse”, nagranie, o którym mowa, rozgrywa się w fikcyjnej wiosce i przedstawia żołnierzy Bundeswehry dzwoniących do domu, w którym niemiecka rodzina ogląda telewizję.

Dowódca i żołnierze zaczynają rekwirować przedmioty z domu w imieniu rządu federalnego, wyjaśniając, że cała nieruchomość stanowi „pomocą dla pana Zełenskiego”, podczas gdy w telewizji transmitowany jest wiec kanclerza Niemiec Olafa Scholza, głoszącego, że Niemcy nadal będą wspierać Ukrainę.

W owym momencie dowódca wiesza na ścianie zdjęcie prezydenta Ukrainy, a następnie salutuje mu, wołając „Heil Zełenski!”, co jest wyraźnym nawiązaniem do pozdrowienia hitlerowskiego. Na końcu filmu pojawia się napis: „Czy twój dom znajduje się na terytorium NATO? Zaakceptuj NATO w swoim domu”.

Następnie podano szereg danych, a mianowicie że od początku roku 2022, tj. od czasu inwazji na Ukrainę, z budżetu Niemiec na Ukrainę „wypłynęło ponad 22 miliardów euro”.

W rzeczywistości film skierowany jest nie tylko przeciwko Kijowowi, ale także przeciwko rządowi Niemiec, ponieważ twierdzi on, że Berlin zabiera zasoby narodu, aby wesprzeć Ukrainę. Jest też odniesienie do słynnych czołgów Leopard, kiedy dowódca przejmuje pluszowego lamparta z rąk dziecka.

Źródło zagraniczne: IlSussidiario.net
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. emigrant001 30.07.2023 16:29

    zajebiste:) czemu nie da rady tego puścić w polskiej tv?
    bo nagle by się okazało, że przygłupy z polskojęzycznego żondu zabrały polskim podatnikom ponad 100 mld złotych, co wydaje sie sumą mocno zaniżoną:)

  2. xmariox 30.07.2023 21:28

    Ach ten niemiecki humor, boskie. Na YouTube tylko z informacją że to ruska propaganda.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.