Wichrzycieli i mącicieli karać przykładnie!

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 745

Dziennikarz pracujący dla serwisu informacyjnego, którego właściciel otrzymał miliony od rządu Trudeau w ramach ratowania przed bankructwem wezwał do podjęcia ostrzejszych działań przeciwko dysydentom politycznym.

Dziennikarz agencji Winnipeg Free Press, której właściciel, FP Newspapers Inc., otrzymał 6,2 miliona dolarów z funduszy podatników od rządu Trudeau podczas pandemii COVID-19, powiedział Cable Public Affairs Channel (CPAC), że „nie wystarczy zamrozić kont bankowych” tych, którzy „nękają” funkcjonariuszy publicznych.

Dziennikarz złożył oświadczenie o wydarzeniu w zeszłym tygodniu, w którym grupa obywateli wykrzyczała swoje niezadowolenie pod adresem lidera Nowej Partii Demokratycznej Jagmeeta Singha, gdy odwiedził Peterborough.

Porównując okrzyki i protesty aktywnie siedzącego polityka do nękania, dziennikarz stwierdził, że należy zastosować bardziej represyjne środki wobec tych, którzy angażują się w takie zachowania, aby społeczeństwo kanadyjskie mogło zbudować system, który „promuje zdrowy dialog”.

Tymczasem podczas protestu Konwoju Wolności przeciwko restrykcjom covidowym w Ottawie na początku tego roku, to Singh wraz z premierem Justinem Trudeau odmówili podjęcia dialogu z protestującymi pomimo wielokrotnych próśb. W rzeczywistości, zamiast angażować się w rozmowę z protestującymi, Singh i Trudeau zdecydowali się ogłosić narrację, że demonstranci przeciwko rządowi są „buntownikami”, „rasistami” i „mizoginami”, przy czym Singh nawet fałszywie oskarżył ich o popełnienie wydarzenia niezwiązanego z protestem (podpalenie). Te bezpodstawne oświadczenia skłoniły Trudeau do powołania się na nigdy wcześniej nie używaną ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych, dającą rządowi prawo do zamrożenia prywatnych kont bankowych protestujących bez nakazu sądowego i rozmieszczenia krajowej policji, aby fizycznie zakończyć pokojową demonstrację przeciwko jego rządowi.

Odkąd protest został przymusowo zakończony, Singh i Trudeau utworzyli de facto „koalicyjny” rząd, w którym Singh obiecał wspierać każde działanie podjęte przez Trudeau z zamiarem zapewnienia mu stanowiska premiera do 2025 roku. Mimo, że Singh obiecał poparcie dla Trudeau po zastosowaniu ustawy o sytuacjach nadzwyczajnych, Canadian Civil Liberties Association stwierdziło, że posunięcie to jest „nieuzasadnionym” naruszeniem praw obywatelskich i wszczęło postępowanie prawne przeciwko rządowi Trudeau.

Rząd Trudeau stoi również w obliczu kolejnego pozwu w sądzie federalnym we wrześniu w związku z domniemanym naruszeniem wolności obywatelskich w związku z wciąż obowiązującym nakazem szczepień dla podróżnych korzystających w kraju z podróży lotniczych, kolejowych i morskich. Brian A. Peckford, jeden z powodów w tej sprawie, jest byłym premierem Nowej Fundlandii i ostatnim żyjącym sygnatariuszem Kanadyjskiej Karty Praw i Wolności (będącej częścią kanadyjskiej konstytucji), dokumentu, który zawiera prawa, które według Peckforda naruszył Trudeau.

Tymczasem tymczasowy szef policji w Ottawie zeznał, że nie prosił rządu federalnego o powołanie się na ustawę o sytuacjach nadzwyczajnych podczas blokad Konwoju Wolności w lutym. Liberalny rząd informował wcześniej, że to właśnie organy ścigania poprosiły o dodatkowe uprawnienia, które mogłyby być przyznane tylko przez ogłoszenie stanu wyjątkowego, co uczynili 14 lutego.

Tymczasowy szef Ottawy, Steve Bell, zeznawał we wtorek przed komisją parlamentarną, wraz z przedstawicielami policji prowincji Ontario, RCMP i policji Gatineau, na temat problemów z utrzymaniem porządku w centrum Ottawy podczas protestu Konwoju Wolności. Komisja ds. Procedur bada, czy federalna jurysdykcja bezpieczeństwa powinna zostać rozszerzona na ulice Wellington i Sparks, oprócz dozoru strefy samego parlamentu.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.