WHO straszy pandemiami by wprowadzić traktat pandemiczny

Opublikowano: 24.05.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2703

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa kraje i międzynarodowe organizacje do przygotowania na kolejne pandemie. Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzegł, że nadciąga coś gorszego niż COVID-19. Dlatego WHO proponuje wprowadzenie „traktatu pandemicznego” w celu rzekomego lepszego przygotowania na przyszłe wybuchy epidemii. ​

Poprzednia pandemia COVID-19, zwana również pandemią koronawirusa, rozpoczęła się w 2019 roku. Wirus ten jest częścią większej rodziny wirusów zwanych koronawirusami, które mogą powodować różne choroby, od zwykłego przeziębienia po ciężkie choroby, takie jak zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS) i zespół oddechowy Bliskiego Wschodu (MERS). Okazało się, że COVID-19 nie jest szczególnie niebezpieczny, ponieważ przypomina grypę i jest łatwo przenoszony między ludźmi i w niektórych przypadkach może powodować ciężką chorobę, zwłaszcza u osób starszych i tych z istniejącymi schorzeniami — tak jak grypa.

Jednak walka z pandemią COVID-19 trwała ponad dwa lata i teraz już wiemy, że miała również poważne konsekwencje. Wiele krajów nałożyło surowe restrykcje, takie jak blokady i ograniczenia dotyczące przemieszczania się, co miało poważny wpływ na gospodarkę i życie społeczne. W niektórych przypadkach te działania mogły przynieść więcej szkody niż sam wirus, powodując wzrost ubóstwa, głodu i innych problemów społecznych. W Polsce decydenci zapisali się szczególnie niechlubnie, ponieważ zamykając szpitale doprowadzili do hekatomby nadmiarowych śmierci. Zabito w ten sposób nawet 200 tysięcy Polaków i nie ma winnych, a sprawcy tego nieszczęścia nadal zarządzają służbą zdrowia.

W międzyczasie powstał traktat pandemiczny WHO, czyli propozycja wprowadzenia międzynarodowego prawa, które pomoże koordynować globalną odpowiedź na kolejne pandemie. Wprowadzenie takiego traktatu może wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Na przykład, może to zwiększyć upolitycznienie zdrowia publicznego i doprowadzić do konfliktów między krajami. Ponadto istnieje ryzyko, że takie globalne podejście może zignorować specyficzne konteksty lokalne i kulturowe, które są kluczowe dla skutecznego zarządzania pandemiami.

Chociaż szczegóły tego traktatu nie są jeszcze jasne, zasadnicza idea polega na współpracy między krajami w celu szybkiego i skutecznego reagowania na wybuchy epidemii i to WHO ma być czymś w rodzaju nadrzędnej instytucji nakazującej określone zachowanie. Stanie się tym samym czymś w rodzaju rządu światowego. Powoduje to, że istnieje ryzyko, że WHO znowu się „pomyli” jak z COVID-19 i zrobi nam koszmar z życia na lata, bo najwyraźniej im się to spodobało i chcą zapewnić sobie więcej władzy nad nami.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Kazma 24.05.2023 17:22

  Na ile ludzie będą się godzili i pozwalali na tyle zarządzające światem potwory w ludzkiej postaci będą nam zacieśniali pętlę na szyi. I jeżeli miliardy ludzi nie powiedzą dosyć, to marny nasz los.

 2. replikant3d 24.05.2023 18:12

  Kazma, już jest ,,pozamiatane,,. Plandemia pokazała, że wieloletnia ,,tresura,, ludzików przyniosła oczekiwane efekty…niestety…

 3. rici 24.05.2023 20:04

  replikant; nic nie jest pozamiatane. Ci co nami “rzadza” lub tak im sie wydaje postepuja wedlug ustalonych powielanych schematow. Cos jak SI. Kazde zachwianie , lub delikatne uszkodzenie, powoduje zalamanie sie procesu, i musza zaczynac od nowa. Ale oni zaczynaja od nowa nie uwzgledniajac mozliwych kombinacji procesu.
  Z tego co zaobserwowalem to coraz wiecej ludzi sie budzi, i ten proces bedzie szedl im coraz trudniej.

 4. MasaKalambura 25.05.2023 00:42

  Z interesujących wiadomości medycznych.
  Jeśli jesteś zainteresowany zmianą grupy krwi, zakup ok 4 dawek preparatu RNA na Coyid.
  1:1000 testujących je w 2021 i 22 ma nową, im nie znaną grupę krwi…

  Więc się badajcie. Pierwszy rok po teście mamy taki kwiatek. Co będzie w 2 roku…

  Jeśli będzie.
  Jeśli jakiś Wielki Chirurg obeznany z Energią i jej rodzajami nie zainterweniuje.

  Albo jakiś ludek podszywający się pod Niego.

 5. Doctor Who 25.05.2023 13:17

  rici zgadzam się. Rozwiązania są podane na tacy. Jest wiele ruchów święcących triumfy współcześnie. Feminizm, ekoterroryzm, lobbing i inne to wszystko działa. Nie ma przeszkód do zastosowania takich metod dla przeciwdziałania.

 6. Kazma 27.05.2023 17:02

  rici,
  “coraz więcej ludzi się budzi” – pewnie masz rację, ale obawiam się, że to jest w dalszym ciągu całkiem nie ten rząd wielkości co powinien, żeby być skutecznym. A czasu wcale nie mamy wiele.

 7. rici 27.05.2023 21:56

  Polacy byli zawsze z histori noga, no moze nie noga, poniewaz nigdy ich nie uczono prawdziwej historii, swojej i innych.
  A wezmy sobie np. takiego I.Ghandi, i jego system biernego oporu, przeciez tym udowodnil ze bez uzycia broni mozna zwyciezyc.
  Czasu nie mamy duzo jeszcze 2-3 lata, a to szybko przeleci, tylko ilu z nas przezyje?
  Przezyja wlasni ci tzw. “przebudzeni”

 8. pikpok 28.05.2023 17:56

  rici, jak ma być dobrze, gdy dzieją się takie rzeczy
  https://amu.edu.pl/wiadomosci/aktualnosci/nekrologi 110 wykladowców w 3 lata
  https://in-memoriam.uj.edu.pl/odeszli?p_p_id=56_INSTANCE_S4au5QFJuYsg&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-3&p_p_col_count=1&strona=80
  W Niemczech też jest taka śmiertelność na istotnych uczelniach?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.