Wg MSZ Ukrainy należy zakazać w Polsce Piłsudskiego

Opublikowano: 04.03.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 517

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin twierdzi, że jego kraj jest gotów uznać i potępić zbrodnie popełnione na Polakach, jeśli Polska zrobi to samo w odniesieniu do zbrodni przeciwko Ukraińcom.

W artykule opublikowanym przez internetową gazetę „Zbruc” Klimkin zaproponował, aby Warszawa wprowadziła zakaz gloryfikacji Józefa Piłsudskiego, ze względu na przeprowadzaną przez niego „brutalną pacyfikację” Ukraińców, oraz Armii Krajowej, której żołnierze mieli rzekomo krwawo rozprawiać się z ukraińskimi wioskami. Jako przykład podał wieś Pawłokoma, gdzie – jak podkreślił — polskie podziemie rozstrzelało 3 marca 1945 roku 366 Ukraińców.

“Do tej pory oni demonstrują zdecydowanie jednostronne podejście — ukraińską stronę określają wyłącznie w czarnych barwach, natomiast strona polska jest reprezentowana jako „biała i puszysta”” — napisał Klimkin.

Szef ukraińskiej dyplomacji w sobotę przyjechał do Polski, gdzie wziął udział w uroczystościach upamiętniających mieszkańców wsi Pawłokoma. 73 lata temu polskie podziemie zamordowało tam — według różnych szacunków — od 150 do ponad 360 Ukraińców. Była to akcja odwetowa za uprowadzenie i zamordowanie grupy od 7 do 11 Polaków przez UPA.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. MasaKalambura 04.03.2018 20:10

  Ot zagwozdka.

 2. MasaKalambura 04.03.2018 21:36

  To przecież ikona państwowości.

 3. maciek 05.03.2018 06:19

  Piłsudski dowodził tą akcją jako zombie6.

  Rosyjski Sputnik jest tyle samo warty co ukraińska patriotą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.