Wg komunistów w Kraju Nadmorskim sfałszowano wybory

Opublikowano: 19.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2305

To poważna rysa na ostatnich wyborach samorządowych w Rosji. Komunistyczna Partia Rosyjskiej Federacji (KPRF) od kilku dni nie przestaje protestować przeciwko sfałszowanym, ich zdaniem wyborom w Kraju Nadmorskim. Uważają, że wybory na gubernatora powinien wygrać ich kandydat, Andriej Iszczenko.

Na zwołanej przedwczoraj konferencji prasowej przewodniczący Komitetu Centralnego KPRF Giennadij Ziuganow przedstawił ich wersję wydarzeń.

Po podliczeniu 95 proc. głosów było jasne, że kandydat komunistów prowadzi z przewaga 1,5 proc. głosów. I w tym momencie stał się cud: w ciągu ostatnich dwóch godzin pracy komisji wyborczych wyborcy dosłownie tłumnie przybiegli głosować. W niektórych komisjach wyborczych frekwencja podniosła się do 80 proc., choć zazwyczaj w regionie ze stolicą we Władywostoku tradycyjnie nie przekraczała 38 proc. Kandydat prezydenckiej partii Jedna Rosja, dotychczasowy gubernator Andriej Tarasienko, w rezultacie nagłej aktywności obywateli wygrał ze znaczącą przewagą. Komuniści są przekonani, że to nie nieoczekiwany wzrost poczucia obywatelskiego obowiązku, a zwykłe, ordynarne oszustwo. Na wspomnianej konferencji Ziuganow określił tę sytuacje słowami „polityczny Czarnobyl”.

“Udowodnimy swoją rację w każdym sądzie. Przygotowaliśmy już doniesienia do prokuratury, do Komitetu Śledczego i do Centralnej Komisji Wyborczej. Mamy wszystkie dokumenty, by odtworzyć prawdziwe wyniki tych wyborów” – mówił na konferencji wzburzony Ziuganow. Wzywał również prezydenta Putina, by zareagował.

Przewodniczący KC KPRF oskarżył imiennie mera Ussuryjska o największe fałszerstwa. Lider komunistów zarzucił również policji udział w ukrywaniu przestępstwa. Funkcjonariusze otoczyli budynek miejscowej administracji, w którym miano dopisywać głosy.

“On tam stworzył nie komisję wyborcza, a bandycki burdel” – powiedział Giennadij Ziuganow o urzędniku.

Przegrany kandydat ogłosił głodówkę, ale przerwał ją na prośbę władz partii. Poprosił również swoich zwolenników, by zakończyli spontaniczne zgromadzenia protestacyjne, jakie miały miejsce przedwczoraj m.in. w stolicy regionu Władywostoku.

Autorstwo: MW
Zdjęcie: Kprf.ru
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.