Kongres USA zatwierdzi atak na Syrię?

Opublikowano: 02.09.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 427

Analiza informacji na temat użycia broni chemicznej w Syrii, zebranych przez międzynarodowych inspektorów, może potrwać do trzech tygodni – poinformowano w ONZ. Zebrane dowody, w tym próbki gleby, a także próbki włosów i krwi ofiar ataku, zostaną zbadane w laboratoriach, po czym inspektorzy przedstawią raport Sekretarzowi Generalnemu ONZ. Inspektorzy ONZ spędzili na miejscu zdarzenia w Damaszku 4 dni, dokumentując materialne ślady incydentu. W wyniku użycia broni chemicznej zginęło 1429 osób.

Prezydent USA Barack Obama oficjalnie poprosił Kongres o zaaprobowanie działań wojskowych w Syrii. Zaproponowany projekt ustawy zezwala na użycie siły militarnej, aby zapobiec stosowaniu broni chemicznej przez syryjski rząd. Jako dowódca naczelny sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych, Obama może wydać rozkaz ataku na Syrię również bez zgody Kongresu, uważa on jednak, że debata na ten temat jest niezbędna i ważna. “Nie możemy i nie będzie przymykać oczu na to, co wydarzyło się w Syrii” – powiedział Obama, wyjaśniając, że planowana operacja wojskowa będzie ograniczona i nie przewiduje interwencji naziemnych.

Stany Zjednoczone zdobyły dowody na użycie sarinu na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia – poinformował o tym w wywiadzie dla amerykańskiej stacji telewizyjnej sekretarz stanu USA John Kerry. Zgodnie z jego słowami na zastosowanie sarinu wskazuje analiza próbek włosów i krwi z miejsca zdarzenia, które znalazły się w posiadaniu Amerykanów. „Próbki włosów i krwi, zebrane na wschodzie Damaszku, dały pozytywne wyniki na obecność sarinu” – powiedział Kerry. Sekretarz stanu dodał, że Kongres Stanów Zjednoczonych zatwierdził wniosek prezydenta Baracka Obamy w sprawie interwencji wojskowej w syryjski konflikt.

Francuskie rząd otrzymał od służb specjalnych report o syryjskim programie produkcji broni chemicznej. Raport został opracowany na podstawie informacji zgromadzonych przez wywiad w ciągu ponad 25 lat. Gazeta „Le Journal du Dimanche”, które weszła w posiadanie kopii raportu, pisze, że w najbliższym czasie zaproponowano jego odtajnienie, żeby przekonać Francuzów i społeczność międzynarodową o konieczności przeprowadzenia operacji wojskowej w Syrii. Francuskie służby specjalne zgodziły się z amerykańskimi kolegami, że atak chemiczny na przedmieściach Damaszku 21 sierpnia przeprowadziły siły rządowe.

Francja nie może działać sama w Syrii. Takiego zdania jest francuski minister spraw wewnętrznych Manuel Valls. Wystąpił on na żywo na antenie stacji radiowej „Europa-1”. „Jeśli okaże się, że Rada Bezpieczeństwa nie jest w stanie podjęć decyzji, należy utworzyć koalicję. Francja nalega na to, żeby była ona jak najbardziej rozbudowana” – powiedział minister. Minister potwierdził, ze „prezydent Francji François Hollande pozostaje niezłomny” w kwestii działań zbrojnych w Syrii. Ponadto Valls przyznał, że „Francja musi, biorąc pod uwagę potrzebne do przeprowadzenia operacji siły i środki, czeka na decyzję Stanów Zjednoczonych”.

Wielka Brytania przekaże USA dane wywiadowcze, zebrane przez stację monitoringu elektronicznego na Cyprze, dla wsparcia uderzenia na Syrię. Poinformowała dziś o tym gazeta “Sunday Telegraph”. Według jej danych, współpraca w sferze wywiadu będzie kontynuowana, mimo że brytyjski parlament zagłosował przeciwko udziałowi kraju w operacji wojskowej przeciw Damaszkowi. Według opublikowanych wcześniej dokumentów, które zostały przekazane dziennikarzom przez byłego pracownika CIA, Edwarda Snowdena, stacja monitoringu na Cyprze odgrywa kluczową rolę w wymianie informacji wywiadowczych pomiędzy Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

Ministrowie spraw zagranicznych Ligi Państw Arabskich spotkali się w Kairze w celu wypracowania wspólnego stanowiska w sprawie konfliktu w Syrii. Liga Państw Arabskich już oskarżyła rząd Syrii o to, że pod koniec sierpnia jego siły użyły broni chemicznej na przedmieściach Damaszku. Jednak do tej pory liga nie wzywała do przeprowadzenia zewnętrznej zbrojnej interwencji w Syrii. W kuluarach Arabii Saudyjskiej i Kataru mówi się o obaleniu rząd al-Assada, jednak inne kraje – na przykład, Egipt, Jordana i Liban – wzywają do dyplomatycznego rozwiązania konfliktu.

Turecka armia wzmocniła kontrolę nad sytuacją na granicy z Syrią. Spowodowane jest to zwiększonymi napięciami w związku z oczekiwaniem na uderzenie na Syrię ze strony USA. Zwiększone środki bezpieczeństwa obejmują ściągnięcie na granicę oddziałów różnych rodzajów tureckich sił zbrojnych i systemów obrony powietrznej. Ponadto oficerowie sztabu generalnego Turcji przy pomocy śmigłowców przeprowadzają kontrolę strefy granicznej na obszarze około 900 km. Kontrola z powietrza odbywa się między innymi w celu sprawdzenia gotowości bojowej wojsk i przejść granicznych Turcji, gdzie w przypadku uderzenia spodziewany jest duży napływ uchodźców z Syrii.

Według doniesień libańskiej prasy, Armia Obrony Izraela mobilizuje dużą liczbę żołnierzy i przerzuca ich na granicę z Libanem. Informacje te nie są potwierdzane przez izraelskich wojskowych. Libańska prasa donosi również o stałych przelotach samolotów izraelskich sił powietrznych nad terytorium tego kraju, w tym nad Bejrutem. Izraelska armia poinformowała o rozmieszczaniu w rejonie Tel Awiwu baterii „Żelazna Kopuła”. Izrael obawia się, że Syria w reakcji na atak ze strony USA przeprowadzi atak rakietowy na cele izraelskie. Pomimo faktu, że zachodni eksperci uważają takie uderzenie za mało prawdopodobne, Izrael przygotowuje się na wszelkie scenariusze.

Iran radzi Stanom Zjednoczonym, aby „poszły drogę politycznego uregulowania konfliktu w Syrii i nie igrały z ogniem” – powiedział na konferencji prasowej w Damaszku przewodniczący Irańskiego Islamskiego Zgromadzenia Konsultatywnego ds. bezpieczeństwa narodowego i polityki wewnętrznej Alaeddin Boroujerdi. Szef delegacji parlamentarnej spotkał się dzisiaj z prezydentem Syrii Baszarem al-Assadem. Zgodnie ze słowami Boroujerdi, „jeśli dojdzie do wojny, to wykroczy ona poza granice Syrii i ogarnie cały Bliski Wschód”.

Według doniesień irańskich agencji informacyjnych, w Iranie powstaje ruch mobilizacji młodych ludzi na “syryjski dżihad”. Organizacje młodzieżowe ogłosiły otwarcie punktów rekrutacji. Do prezydenta Syrii Baszara al-Assada wysłano list, w którym irańscy entuzjaści proszą o zgodę na zorganizowanie bazy wojskowej na Wzgórzach Golan – “najważniejszym obszarze strategicznym Syrii”. “Grupy oporu” przysięgają, że zmyją krwią, “60-letnie piętno hańby syjonistycznej okupacji, 30-letnie zbrodnie przeciwko islamowi i dziesięciolecie nieuzasadnionych amerykańskich ataków przeciw arabskim państwom”.

Syryjskie wojska są w stanie pełnej gotowości bojowej, aby odpowiedzieć na każdą interwencję wojskową z zewnątrz. Telewizja państwowa zacytowała słowa premiera Wa’ila al-Halkiego o tym, że armia trzyma palec na spuście i jest gotowa odpowiedzieć na każde wyzwanie. Według niektórych doniesień, syryjska armia rozmieszcza sprzęt wojskowy w dzielnicach mieszkalnych w oczekiwaniu na ewentualny atak ze strony Zachodu. Amerykańska stacja telewizyjna Fox News w sobotę zasugerowała, że prezydent Barack Obama może rozkazać przeprowadzenie nalotu na Syrię, nawet jeśli Kongres zagłosuje przeciwko tej akcji wojskowej.

Papież Franciszek potępił użycie broni chemicznej w Syrii i wezwał katolików na całym świecie, by pomodlili się 7 września o pokój w tym kraju. Papież dał do zrozumienia, że opowiada się przeciwko interwencji wojskowej w Syrii, która jest obecnie przedmiotem debaty w Stanach Zjednoczonych i Francji. “Niech wołanie o pokój wejdzie do serc wszystkich, aby mogli oni złożyć broń” – powiedział papież w obecności tysięcy pielgrzymów w Watykanie. Zwierzchnik Kościoła rzymskokatolickiego zachęcił, by 7 września do modlitwy przyłączyli się wierni innych wyznań chrześcijańskich i innych religii, a także wszyscy “ludzi dobrej woli”. Zapowiedział, że przeprowadzi tego dnia specjalną mszę.

Źródło: Głos Rosji
Kompilacja 13 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”

AKTUALIZACJA

Według “Głosu Rosji” informację o zatwierdzeniu ataku na Syrię przez Kongres USA podał Sekretarz Stanu – John Kerry. Według innych źródeł, Kongres USA dopiero się zbierze i podejmie decyzję. Informacje te są ze sobą pozornie sprzeczne – Kerry zna liderów partii w Kongresie i może znać decyzje partii, zanim Kongres się zbierze i zagłosuje. Prawdę objawi czas.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

18
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

A jaka jest żydowska tradycja? Informację o użyciu niekonwencjonalnej broni przez “reżim” Assada dostarczyła komórka Izraelskiego wywiadu, która według Kolonki mogła zaaranżować całą sytuację.

Maximov
Użytkownik
Maximov

Dokładnie. Nie ma takiej informacji na stronie “Głosu Rosji” a jeśli jest to proszę o link.
Może po prostu nie potrafię znaleźć…

bro
Użytkownik
bro

“…na zastosowanie sarinu wskazuje analiza próbek włosów i krwi z miejsca zdarzenia…”
– skąd krew na miejscu zdarzenia ? Ofiara sarinu umiera bezkrwawo, dusząc się

Polecam filmik pokazywany aktualnie w mediach, dotyczący ataku napalmem na szkołę (w Syrii wakacje trwają do połowy września ;). O ataku mówi kobieta, opowiadając jak nagle zaczęła się palić – wygląda jak zombie, ma wysmarowaną twarz czarno-szarą mazią – ale podbródek i szyję ma nieposmarowaną i ta część ciała wygląda pięknie nie ma śladu jakichkolwiek zmian. oglądając film, miałem wrażenie że jest kręcony w prowizorycznie zaaranżowanym studio (tłem często są tylko rozpiete prześcieradła)

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

Wierzę ,że rozpierducha,która się zacznie po ataku na Syrię zmiecie Izrael z powierzchni ziemi.

arwenka
Użytkownik
arwenka

I co ci to da kudłaty72 poza satysfakcją że wyginął znienawidzony przez ciebie naród? Czy to zmieni w realny sposób na lepsze coś w twoim życiu? Ten kraj to nie tylko grupa polityków ale też rodziny z dziećmi chcące żyć i funkcjonować w spokoju jak i inne rodziny w każdym innym kraju z każdego innego narodu.

koxy
Użytkownik
koxy

Izrael jest tak naszpikowany bronią jądrową, że nikt go nie tknie, a jak się jakiś odważny znajdzie to zapłaci za to cały świat.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Znam tylko jedną nację która ma w swoich ,,przypisach,, jak gorzej traktować innych . I jeszcze ,,oni,, chowają się na tym od dziecka . Więc nie ma czegoś takiego jak ,,niewinni obywatele,, .
Wujcio Hitler miał w 39ym 95% poparcie społeczeństwa. No ale przegrali wojnę bo ci z NRD strzelali w powietrze ;)

W.W.
Użytkownik
W.W.

Zdobyte przez USA informacje o użyciu przez siły rządowe gazów bojowych są tak samo, jak kiedyś informacje o posiadaniu przez Saddama broni atomowej.

Pomyślcie, jaki ten prezydent musi być głupi, że użył gazów na przedmieściach stolicy akurat wtedy, gdy przebywali tam członkowie komisji ONZ i mogli znaleźć się na miejscu w kilka minut.
Zastanawiające – nieprawdaż?

WW

agama
Użytkownik

Obama ma tu najmniej do gadania, wszystkie ważne decyzje podejmuje mafia, która go obsadziła na tym stanowisku.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Owe ,,przypisy,, w których ,,nieżydzi,, czyli goje , czyli My opisywani są jako bydło, i jako takie mają być traktowani to Talmud.
Ciekawa lektura , a na przykład o tym że rabin z chłopcem do 9ego roku życia ,a z dziewczynką do 3 roku życia może współżyć bez popełniania grzechu.

kudlaty72
Użytkownik
kudlaty72

@Hassasin
Widzisz kolego,możesz tutaj pisać o judaiżmie cytując talmud ale taki leming baltazar najchętniej nadstawiłby drugi policzek lub rozchylił posladki.
Dzięki takiemu mysleniu jakie prezentuje baltazar i arwenka na świecie jest tak jak jest.Nie rozumieją tego co się dzieje,nie znają historii chcą byc neutralni w klatce z lwami,powodzenia.

lboo
Użytkownik
lboo

@kudlaty72

“Wierzę ,że rozpierducha,która się zacznie po ataku na Syrię zmiecie Izrael z powierzchni ziemi.”

Nie liczył bym na to że nawet jeśli by to nastąpiło to ucierpieli by na tym ci którzy tą wojnę wywołują.
Historia dobitnie pokazuje że w takim wypadku najbardziej cierpią zwykli obywatele, nie rządzący. Niestety znaczna część Izraelskiego społeczeństwa ma wyprane mózgi propagandą wpajaną im od małego, ale to nie do końca ich wina.
Jak popatrzyć na nasze społeczeństwo to też większość łyka propagandę bez mrugnięcia okiem.

Dlatego sugeruje się skupić bardziej na tych którzy podejmują decyzje niż na konkretnych narodach, czy wyznaniach.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Wszystkim znany i akceptowany fakt historyczny to to że rewolucja francuska, była wynikiem spisku … no tyle chyba jeszcze z historii ogarniają (mimo rugowania jej przez panią minister Szumilas z domu Zillmann ..pewnie jakiś stary ród (tylko jaki )). Inspirowany przez zakon Iluminati .
To się pytam ! Czy coś w obecnych czasach się zmieniło ? Czy fekalia mniej śmierdzą niż 250 lat temu ?
…………………..
Wracając do artykułu, Syria ma tego pecha i to podwójnego że leży na skrzyżowaniu interesów i posiada sama NIEDAWNO ODKRYTE złoża gazu i ropy ,tak duże że poziom życia mógłby być jak w Norwegii (oczywiście wtedy gdy Syryjczycy pozostali by właścicielami owych złóż ).
@Kudłaty72 ..czy to lemingi ..nie wiem ..ale czytałem artykuł w który Izrahell chwalił się pozyskaniem około 1500 agentów wpływu w Europie i na Polskę wypadło 200 pseudo opiniotwórców, manipulatorów proizrahellskich ,jest to raport za zeszły rok :)

retor
Użytkownik
retor

Kongres USA w 2008r został całkowicie “kupiony” przez banksterów z Wall Street, więc nie ma już na nic wpływu. John Kerry (zgadnijcie jakie ma pochodzenie? ;), związany z grupą Bilderberg dobrze o tym wie. Przy tym ten sam Kerry w 2002r jako senator, w oparciu o “dowody” CIA na posiadanie przez Irak BMR, propagował i głosował za wojną.
Ten chaos, który się zacznie po spreparowanym przez USrael ataku na Syrię i sprowokowaniu ataku także na Iran (a Izrael będzie się “tylko bronił”) zmiecie miliony (miliardy?) niewinnych ofiar po każdej stronie, ale syjonistyczna-masońska mafia nie tylko przetrwa, ale ogłoszą powstanie rządu światowego, który “zaprowadzi pokój” po tej depopulacji i “resecie” światowego długu. Scenariusz podobny do tego z 1939, równie obłędnie zbrodniczy, oczywiście z pewnymi zmianami, tylko, że tym razem arsenał jest nieporównanie groźniejszy i może nie być już kim rządzić.

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

Jan Kochanowski. Pieśń # 5.

,,Cieszy mię ten rym: “Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi. ,,

A My znowu w tym samym sojuszu co przed II wojną światową .To i reszta historii się pewnie powtórzy . Minister spraw zagranicznych zaprogramowany w amerykańskim think tanku , premier pod kontrolą wunderwaffe ,a prezydent zauroczony Kremlem, sam miód , opozycja wepchnie Nas od razu w konfrontacje z Moskwą, a obecna władza Nas sprywatyzuje łącznie z powietrzem i deszczówką. Dorzucimy amerykańskie bomby w Syrii , to Nam zostaje modlitwa o to żeby Rosjanie mieli już dużo mieszkań u Nas kupionych.
Jeżeli chodzi o zdolności obronne naszej armii , to jak napręży muskuły to jej hemoroidy mogą popękać .

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

A chłopaki w przydługich bokobrodach kontrolują piątą władze , media.
………………………
Historia się powtórzy z tą różnica , że pierwsi wjadą Rosjanie a z drugiej strony Nasz ,,sojusznik,, Niemcy i tak już zostaną bo…patrz wyżej pieśń Kochanowskiego :(

Hassasin
Użytkownik
Hassasin

I wariant drugi, doktryny obronne :
1. RWPG – Polska jako po-nuklearna pustynia zaporowa dla Niemieckich czołgów
2. NATO – Polska jako po-nuklearna pustynia zaporowa dla Rosyjskich czołgów
Nie martwmy się , cele są jasno wytyczone ;)