Wezwanie do zatrzymania ustawy C‑10 o cenzurze internetu

Opublikowano: 27.06.2021 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1656

Senator Pamela Wallin z Kanady wzywa innych członków izby wyższej o zatrzymanie ustawy C‑10, która ma być narzędziem do ocenzurowania internetu. Debata w senacie ma się odbyć w tym tygodniu. Ustawa przeszła już przez Izbę Gmin.

Wallin powtarza, że ustawa została uchwalona przez Izbę Gmin naprędce, a jeśli teraz Senat się jej nie sprzeciwi, to potem już będzie za późno. Dodaje, że zrobi wszystko, co w jej mocy, by ustawę zatrzymać. Tu chodzi o wolność wypowiedzi. Zarzuca rządowi, że miał sześć lat na solidne przygotowanie ustawy, a teraz zaczął nad nią pracować i chce ją przeforsować, bo szykuje się do wyborów.

Głosowanie w Izbie Gmin odbyło się w zeszły wtorek o 1:30 w nocy z poniedziałku na wtorek.

Krytycy ustawy C‑10, zawierającej poprawki do Broadcasting Act, zwracają uwagę na to, w jaki sposób traktuje treści generowane przez użytkowników w mediach społecznościowych. Ustawa ma nakazać stronom takim jak „YouTube”, „Twitter” czy „Facebook” usuwanie w ciągu 24 godzin treści uznawanych za „krzywdzące”. Ponadto ma zmuszać takich operatorów jak Netflix do zamieszczania większej ilości kanadyjskich treści.

Wallin przez wiele lat była dziennikarką w CBC. Prowadziła program „The National”.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.