Wężowy wygląd watykańskiej sali konferencyjnej

Opublikowano: 22.08.2022 | Kategorie: Publicystyka, Warto przeczytać, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 7055

Gdy ktoś uświadomi sobie, co prezentuje konstrukcja papieskiej sali konferencyjnej w Watykanie, może być zszokowany. Sala zawiera bowiem elementy, które niektórym kojarzą się z wężem. Czy to tylko pareidolia czy zamierzony efekt?

Sala konferencyjna Papieża, znana również jako Sala Konferencyjna Pawła VI lub Sala Audiencji Papieskich, która znajduje się częściowo w Watykanie, a częściowo w Rzymie we Włoszech, to obiekt, nazwany na cześć papieża Pawła VI i zbudowana w 1971 roku przez włoskiego architekta Pier Luigi Nervi, może pomieścić 6300 osób. Budynek został zaprojektowany przy użyciu zbrojonego betonu, według pomysłu słynnego architekta Pier Luigi Nervi. Twórca ten znany jest z prostych, ale praktycznych projektów, solidności i sumienności. Czy to możliwe, że zawarł on w tej bryle jakieś przesłanie?

Jak widać na powyższym obrazku, po obu stronach budynku znajdują się dwa okna przypominające oczy. Są one wykonane z witraży i znajdują się w przybliżeniu pośrodku długości budynku po obu stronach. W centrum kształtu oka można zobaczyć szczelinę przypominającą źrenicę gada. Aby zrozumieć całe ukryte znaczenie projektu, lepiej spojrzeć na oba oczy razem. Dopiero z takiej perspektywy można zauważyć rzeczywistą formę tego budynku i dostrzec całe sekretne znaczenie konstrukcji – dwoje oczu gada, które patrzą na ciebie, gdy obserwujesz scenę.

W centrum jest coś jak posąg, a po obu stronach wyraźnie zarysowane dwa ostre kły. Dach i boczne części budynku również przypominają łuski węża. Skoro cały budynek przypomina głowę węża, można przypuszczać, że wszystko to zostało zaprojektowane i zbudowane celowo. Budynek został zbudowany w taki sposób, że papież wydaje się mówić wprost z ust gada. Odkrycie to może być dla niektórych trudne do zaakceptowania, ale symbolika węża jest w tym przypadku aż nadto oczywista. Zatem jaki może być powód powstania tego dziwactwa?

Tutaj dochodzimy do znanej teorii spiskowej, wedle której światem rządzą jaszczurze istoty, zwane reptilianami. Już od dawna spekuluje się, że kontrolują one polityków na całej planecie. Jakkolwiek dziwnie to brzmi wierzą w to całe rzesze ludzi. Niektórzy sugerują, że sa to istoty pozaziemskie, ale są też opinie, że mogą to być wyewoluowane dinozaury, czyli pierwotni władcy Ziemi. Politycy rzekomo wiedzą o tym, ale nie informują na ten temat. Paul Heller, były kanadyjski minister obrony przyznał kiedyś publicznie, że przynajmniej cztery różne gatunki obcych odwiedzały Ziemię w ciągu ostatnich tysięcy lat. Teoria o wpływie gadów na naszą cywilizację nie jest nowa i można ją znaleźć w wielu tradycjach i kulturach. Spopularyzowano to m. in. w dziełach znanego brytyjskiego pisarza, Davida Icke.

Z kolei wiernym wąż kojarzy się z szatanem, który skusił Ewę do zjedzenia jabłka z zakazanego drzewa. Symbolika ta może dowodzić, że Kościół katolicki służy szatanowi.

Gadzia symbolika jest wszechobecna, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Papieska sala konferencyjna jest tego dobrym przykładem.

Autorstwo: tallinn
Źródło: InneMedium.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. maciek 14.01.2018 13:58

  co za głąb nie zauważył symboliki gołębia

 2. Skalp 14.01.2018 23:04

  Przypadkiem to można pomylić sól z cukrem, ale nie projekt architektoniczny. Ja osobiście co raz to bardziej się przekonuję do tego, że głowa kościoła katolickiego to jedno wielkie zło. W cern nie wiedzieć po co mają swoje biuro, biskupów się przyłapuje na bzykaniu się z asystentami, symboliki demonicznej tam aż nadto, jeśli się nie mylę, to w Arizonie mają wielkie obserwatorium z teleskopem o nazwie lucyfer, Paweł Bednarz ale i nie tylko on twierdzi, że do Watykanu prowadzą wszystkie drogi z światową siatką pedofilską i rytualnych mordów, bankier watykański lata temu został wywieszony na moście……………Jak dla mnie, kapkę za dużo tych cieni rzucanych na to miejsce, żeby wszystko to było wyssane z palca.

 3. Balbert Zweinstein 15.01.2018 12:43

  I trzecia wersja – najbardziej logiczna i realistyczna: architekt zakpił z kościoła i ukrył w bryle budynku głowę węża i śmiechów nie było końca.

 4. sga 22.08.2022 17:17

  stare to troche, juz sie o tym slyszalo czytalo chyba z 2 lata temu jesli nie lepiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.