Weteran poprosił o pomoc, zaoferowano mu eutanazję

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1304

Frank Caputo, konserwatywny krytyk polityki w zakresie należącym do ministerstwa ds. weteranów wydał. następujące oświadczenie po wysłaniu listu do Ministra ds. Weteranów, Lawrence’a MacAulaya, w sprawie pracownika Veterans Affairs Canada (VAC), który w odpowiedzi na prośbę o pomoc medyczną ze strony byłego żołnierza zaoferował mu eutanazję.

Weteranowi ubiegającemu się o leczenie z pomocą Veterans Affairs Canada z powodu PTSD i urazu mózgu, zaoferowano dostęp do pomocy medycznej przy umieraniu. Oferta była szokiem dla weterana i jego rodziny. VAC nie jest upoważniony do rekomendowania pomocy medycznej w umieraniu. Dopiero po wielu skargach weterana przeproszono go za ten głęboko szkodliwy czyn.

„Należy wszcząć dochodzenie w celu ustalenia pełnego zakresu tego incydentu i ustalenia, czy w podobny sposób poszkodowano innych. Weterani i ich rodziny często zwracają się do Veterans Affairs Canada, gdy znajdują się w wyjątkowo beznadziejnym stanie. Samodzielne zalecenie przez pracownika eutanazji wykracza poza mandat VAC. Mówiąc konkretniej, zdradza misję departamentu, który ma oferować wsparcie, którego często potrzebują weterani w sytuacjach zagrożenia. Kobiety i mężczyźni, którzy służyli Kanadzie w mundurach, zasługują na odpowiedź” – napisał Caputo.

Zdaniem osób poinformowanych sytuacja oferowania dostępu do eutanazji nie jest wyjątkiem, lecz wynika z procedur postępowania w przypadku osób proszących o pomoc medyczną w trudnych sytuacjach. Eutanazja jest oferowana jako jedno z rozwiązań.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 18.08.2022 20:17

    Canada to FASZYSTOWSKI kraj!!!!☠️☠️☠️

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.