Wenezuela opuści Organizację Państw Amerykańskich

Opublikowano: 10.04.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1518

Rząd Wenezueli opuszcza Organizację Państw Amerykańskich po decyzji Stałej Rady OPA, by uznać przedstawiciela lidera opozycji Juana Guaido – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych kraju.

„To jedna z najsmutniejszych decyzji podjętych przez organizację, a także wulgarne zastosowanie szantażu i nacisku na państwa członkowskie, aby zadowolić polityków z Waszyngtonu” – napisano. Jak podkreślił resort, nie ma zamiaru „klękać przed imperialnymi interesami administracji USA”.

Tymczasem prezydenci Turcji i Boliwii, Tayyip Erdogan i Evo Morales, przemawiali na wspólnej konferencji prasowej w Ankarze, aby poprzeć swojego wenezuelskiego odpowiednika Nicolasa Maduro i sprzeciwić się ingerencji Stanów Zjednoczonych w wewnętrzne sprawy tego kraju.

„Ludność Wenezueli wyraziła wolę w wyborach w zeszłym roku. Nie uważamy za demokratyczne oceniania wyników głosowania naszych wenezuelskich przyjaciół przez kraje trzecie. Uznanie za prezydenta kogoś spoza procesu wyborczego, niczym mianowanie gubernatora własnego stanu, nie ma nic wspólnego z demokracją. Nadal uważamy za prezydenta Maduro” – powiedział Erdogan.

Z kolei Morales powiedział, że naród wenezuelski nie pozwoli na interwencję sił trzecich, jakim by nie był jego własny rząd. „Próba powołania prezydenta jest podobna do powołania gubernatora generalnego w czasach kolonialnych. Nie aprobujemy takich działań, które są podejmowane przez Stany Zjednoczone” – powiedział prezydent Boliwii.

W połowie marca szef MSZ Rosji Sergiej Ławrow, komentując nominację przez Juana Guaido ambasadora kraju w USA, powiedział, że ambasadorów mianują oficjalne rządy krajów ONZ, a w Wenezueli jest to rząd urzędującego prezydenta Nicolasa Maduro.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Użytkownik
Fenix

Brawo , Turcja i Boliwia .