Wenezuela gotowa rozmawiać z Ameryką

Opublikowano: 19.05.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 586

Wenezuelski minister spraw zagranicznych Jorge Arreaza zadeklarował chęć nawiązania rozmów ze Stanami Zjednoczonymi, aby przedyskutować dalszy rozwój stosunków pomiędzy oboma państwami. W jego opinii Amerykanie zawiedli na całej linii we wszystkich swoich decyzjach i działaniach wymierzonych w jego kraj, dlatego znalazły się obecnie w labiryncie bez wyjścia.

https://www.youtube.com/watch?v=i2qrrSUZSek

Udzielając wywiadu jednej z wenezuelskich stacji telewizyjnych, szef tamtejszej dyplomacji nieoczekiwanie zadeklarował, iż Wenezuela może rozpocząć dialog ze Stanami Zjednoczonymi. Arreaza poinformował bowiem, że w Norwegii toczą się owocne rozmowy pomiędzy obecnymi władzami Wenezueli a przedstawicielami tamtejszej opozycji, choć nie chciał on zdradzić żadnych szczegółów.

Szef wenezuelskiej dyplomacji uważa jednak, że polityka Stanów Zjednoczonych wobec Wenezueli zawiodła na całej linii, zaś decyzje podejmowane przez amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo wprowadziły USA do labiryntu bez wyjścia. Skrytykował on zresztą zajęcie w tym tygodniu przez Amerykanów wenezuelskiej ambasady w Waszyngtonie, co ma być wydarzeniem bez precedensu i rażącym naruszeniem Konwencji Genewskiej.

Ponadto Arreaza skrytykował tych przedstawicieli opozycji, którzy domagali się interwencji obcych wojsk na terytorium ich własnego państwa. Dodatkowo zarzucił on sąsiedniej Kolumbii niechęć do prowadzenia jakiegokolwiek dialogu, ponieważ zamiast tego ma być ona zainteresowana wspieraniem zamachu stanu oraz grup paramilitarnych działających przeciwko wenezuelskim władzom.

Na podstawie: Telesurtv.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.