Wenecja zmaga się z poważnym niedoborem wody

Opublikowano: 15.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1116

Po bezprecedensowych powodziach, Wenecja nagle musi zmagać się z suszą, która spowodowała wyschnięcie prawie wszystkich kanałów. Jest to nie lada problem, bo kanały stanowią w tym mieście podstawę komunikacji, a obecnie gondole i tramwaje wodne spoczywają na suchym dnie.

Zaledwie dwa miesiące po wielkich powodziach, które zalały Wenecję, historyczne miasto musi się zmagać z kolejnym problemem jakim jest znaczne wypłycenie kanałów. Media obiegły zdjęcia pokazujące gondole stojące na ich dnie.

Teraz właściwie dowolny fenomen występujący na Ziemi jest wiązany z tak zwanymi “zmianami klimatu”, które stały się dyżurną przyczyną powodzi, pożarów i suszy. Nie inaczej usiłuje się nam wmówić w przypadku Wenecji. Czy nagły niedobór wody, której poziom jest obecnie około pół metra pod poziomem morza to rzeczywiście coś niezwykłego?

Oczywiście, że nie. Zarówno wyższy jak i niższy poziom wody w Wenecji zależy przede wszystkim od dwóch czynników – pływów księżycowych i wiatru. Jeśli wody jest więcej prawie na pewno ma to związek z Księżycem i wzmagającą jego oddziaływanie pogodą. Dokładnie takie same są przyczyny okresowych niedoborów wody w Wenecji. Zdarzają się one regularnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

W tym mule to dopiero muszą być cudeńka!