Wenecja zmaga się z poważnym niedoborem wody

Opublikowano: 15.01.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1305

Po bezprecedensowych powodziach, Wenecja nagle musi zmagać się z suszą, która spowodowała wyschnięcie prawie wszystkich kanałów. Jest to nie lada problem, bo kanały stanowią w tym mieście podstawę komunikacji, a obecnie gondole i tramwaje wodne spoczywają na suchym dnie.

https://www.youtube.com/watch?v=1vnAzuf9dsI

Zaledwie dwa miesiące po wielkich powodziach, które zalały Wenecję, historyczne miasto musi się zmagać z kolejnym problemem jakim jest znaczne wypłycenie kanałów. Media obiegły zdjęcia pokazujące gondole stojące na ich dnie.

Teraz właściwie dowolny fenomen występujący na Ziemi jest wiązany z tak zwanymi “zmianami klimatu”, które stały się dyżurną przyczyną powodzi, pożarów i suszy. Nie inaczej usiłuje się nam wmówić w przypadku Wenecji. Czy nagły niedobór wody, której poziom jest obecnie około pół metra pod poziomem morza to rzeczywiście coś niezwykłego?

Oczywiście, że nie. Zarówno wyższy jak i niższy poziom wody w Wenecji zależy przede wszystkim od dwóch czynników – pływów księżycowych i wiatru. Jeśli wody jest więcej prawie na pewno ma to związek z Księżycem i wzmagającą jego oddziaływanie pogodą. Dokładnie takie same są przyczyny okresowych niedoborów wody w Wenecji. Zdarzają się one regularnie.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Szwęda
Użytkownik
Szwęda

W tym mule to dopiero muszą być cudeńka!