Węgrzy chcą, by NATO broniło mniejszości na Ukrainie

Opublikowano: 21.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1387

Węgry wystąpiły z propozycją, by NATO stanęło w obronie mniejszości narodowych na Ukrainie.

Węgierski rząd przyjął memorandum o obronie Węgrów na ukraińskim Zakarpaciu. Dokument został rozesłany do państw członkowskich NATO i sekretarza generalnego organizacji Jensa Stoltenberga — podaje agencja MTI.

Dokument przewiduje wyłączenie mniejszości narodowych zamieszkujących Ukrainę związanych z państwami członkowskimi NATO spod działania dyskryminacyjnych ustaw.

Napięcie w relacjach między Ukrainą i Węgrami powstało w kontekście dyskusji o ukraińskiej ustawie o oświacie, która między innymi mocno ogranicza możliwość nauczania w innych językach.

Władze wielu krajów, w tym Węgier i Rumunii, oświadczyły, że ustawa narusza prawa mniejszości narodowych na Ukrainie. Moskwa także uważa, że ustawa o oświacie narusza konstytucję i międzynarodowe zobowiązania Kijowa. Szef MSZ Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że Budapeszt będzie zabiegać o rewizję umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.