Węgry podnoszą ceny benzyny dla obcokrajowców

Opublikowano: 31.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1405

Władze Węgier wprowadziły ograniczenia dla kierowców obcokrajowców, chcących tankować samochody na stacjach benzynowych w tym kraju.

Węgierski rząd zdecydował, że od piątku 27 maja br. tylko właściciele aut z węgierskimi numerami będą mogli tankować na węgierskich stacjach benzynowych. Władze węgierskie wyjaśniły ten środek faktem, że w kraju zaczęła kwitnąć „turystyka benzynowa, która zagrażała nieprzerwanym dostawom”.

Ponadto „turystyka benzynowa” jest nadużyciem polityki cenowej na Węgrzech, ponieważ cena benzyny w kraju jest obecnie zamrożona, przypomina kanał telewizyjny. „Zagraniczni nabywcy wykorzystali fakt, że Węgry mogą utrzymać ceny benzyny na poziomie 480 forintów (1,2 euro za litr), podczas gdy w innych krajach europejskich są one na poziomie 700-900 forintów (1,78 – 2,29 euro)” – powiedział Gergel Gulasz, szef sztabu premiera Viktora Orbana.

Od piątku tylko kierowcy samochodów z węgierskimi tablicami rejestracyjnymi będą mogli kupić benzynę w cenie 480 forintów za litr. Wszyscy inni będą musieli zapłacić cenę rynkową.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 31.05.2022 07:56

    heh dobre, ale wtedy to wegrzy beda jezdzic na turystyke pelni, a wracac pusci 🙂
    nic tylko kartki na benzyne wprowadzic

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.