Węgry „pod pręgierzem”

Opublikowano: 19.09.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 140

Węgry odrzuciły w poniedziałek oskarżenia Unii Europejskiej o łamanie wartości UE, twierdząc, że to zemsta za twardą antyimigracyjną postawę.

„Po raz kolejny jesteśmy stawiani pod pręgierzem za odrzucenie masowej imigracji. Fakty jednak są po naszej stronie. Chronimy Węgry!”, napisała w tej sprawie minister sprawiedliwości Judit Varga. Dodała, że Węgry będą jeżeli znowu zajdzie potrzeba dumne z bronienia granic Europy, tak jak robiły to w przeszłości.

Parlament Europejski wszczął procedurę przeciwko Węgrom na podstawie Artykułu 7, dotyczącego łamania praw podstawowych. Jednak premier Victor Orban i jego rząd twierdzą, że to zemsta proimigracyjnego lobby w parlamencie za twardą antyimigracyjną postawę Węgier. Praktycznie nałożenie sankcji na Węgry z tego tytułu jest bez szans. Wymaga ono jednomyślności, a Grupa Wyszehradzka już zapowiedziała, że tego nie poprze.

Artykuł 7 to mechanizm „Traktatu lizbońskiego” nie mający nic wspólnego z imigracją i dotyczy tzw. „wartości podstawowych”. Minister do spraw europejskich Francji Amelie de Montchalin chce, żeby w rodzinie europejskie wyznawano te same zasady dotyczące „niezależności sędziów, wolności mediów, (…) ochrony mniejszości i wolności naukowych badań”. Jej odpowiednik w Polsce Konrad Szymański nie uważa, żeby działania Węgier stanowiły systematyczne ryzyko dla demokratycznych standardów.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o