Według WHO szczepionka nie powstrzyma pandemii COVID-19

Opublikowano: 17.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2355

Sama szczepionka na koronawirusa nie jest w stanie powstrzymać pandemii – napisał na „Twitterze” szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.

„Od początku pandemii COVID-19 wiedzieliśmy, że szczepionka będzie potrzebna do opanowania pandemii. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że uzupełni ona pozostałe narzędzia, a nie je zastąpi” – napisał Gebreyesus.

Dodał, że na początku dostęp do szczepionek będzie ograniczony, więc priorytetowo w ich uzyskaniu będą obsługiwani lekarze, osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi (osoby starsze i przewlekle chore mają największe szanse doświadczyć skutków ubocznych szczepionek, gdyż ich organizmy są osłabione – przypis WM). „Mam nadzieję, że zmniejszy to liczbę zgonów i pozwoli systemowi opieki zdrowotnej sobie poradzić, ale wirus będzie mógł się rozprzestrzeniać” – ostrzegł szef WHO.

Ghebreyesus nalegał, aby nadzór, testy, izolacja i leczenie, śledzenie kontaktów i kwarantanna oraz zaangażowanie społeczności i osób w walkę z rozprzestrzenianiem się choroby były kontynuowane po rozpoczęciu szczepień.

Pandemia koronawirusa ogarnęła prawie cały świat. W sumie zarażonych są ponad 54 miliony ludzi, z czego ponad 1,3 miliona zmarło. Większość przypadków infekcji odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. pikpok 17.11.2020 13:29

    Jeszcze 3 miesiące temu według wikipedii z powodu powikłań po grupie co roku umierało 2 miliony, teraz podają tylko 290-650 tyś.

  2. Remigiusz 17.11.2020 15:41

    pikpok – bo w matematyce musi się zgadzać – jeśli na grypę zachoruje 2 mln to kto będzie chorował i umierał na wirświra ? trzeba to jakoś podzielić … może teraz ze 300 tyś na grypę a na wirświr 1,7 mln i mamy podstawy plandemii. 😉

  3. BANDZIORkaq 17.11.2020 23:33

    Hahaha, no bo szczepionka nie służy powstrzymaniu pandemii, której nie ma, a jej powstrzymanie nie jest celem. Celem jest zmiana. Może w naszym miernym i ludzkim mniemaniu zmiany zawsze są” na lepsze” , tylko dla kogo?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.