Liczba wyświetleń: 2676
Sama szczepionka na koronawirusa nie jest w stanie powstrzymać pandemii – napisał na „Twitterze” szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus.
„Od początku pandemii COVID-19 wiedzieliśmy, że szczepionka będzie potrzebna do opanowania pandemii. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że uzupełni ona pozostałe narzędzia, a nie je zastąpi” – napisał Gebreyesus.
Dodał, że na początku dostęp do szczepionek będzie ograniczony, więc priorytetowo w ich uzyskaniu będą obsługiwani lekarze, osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi (osoby starsze i przewlekle chore mają największe szanse doświadczyć skutków ubocznych szczepionek, gdyż ich organizmy są osłabione – przypis WM). „Mam nadzieję, że zmniejszy to liczbę zgonów i pozwoli systemowi opieki zdrowotnej sobie poradzić, ale wirus będzie mógł się rozprzestrzeniać” – ostrzegł szef WHO.
Ghebreyesus nalegał, aby nadzór, testy, izolacja i leczenie, śledzenie kontaktów i kwarantanna oraz zaangażowanie społeczności i osób w walkę z rozprzestrzenianiem się choroby były kontynuowane po rozpoczęciu szczepień.
Pandemia koronawirusa ogarnęła prawie cały świat. W sumie zarażonych są ponad 54 miliony ludzi, z czego ponad 1,3 miliona zmarło. Większość przypadków infekcji odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Brazylii.
Źródło: pl.SputnikNews.com
Jeszcze 3 miesiące temu według wikipedii z powodu powikłań po grupie co roku umierało 2 miliony, teraz podają tylko 290-650 tyś.
pikpok – bo w matematyce musi się zgadzać – jeśli na grypę zachoruje 2 mln to kto będzie chorował i umierał na wirświra ? trzeba to jakoś podzielić … może teraz ze 300 tyś na grypę a na wirświr 1,7 mln i mamy podstawy plandemii. 😉
Hahaha, no bo szczepionka nie służy powstrzymaniu pandemii, której nie ma, a jej powstrzymanie nie jest celem. Celem jest zmiana. Może w naszym miernym i ludzkim mniemaniu zmiany zawsze są” na lepsze” , tylko dla kogo?