Według reżysera z USA większość kowbojów była czarnoskóra

Opublikowano: 17.08.2022 | Kategorie: Historia, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 803

Amerykański reżyser i komik Jordan Peele podzielił się oryginalnymi refleksjami w związku z premierą swojego najnowszego filmu. Jego zdaniem większość kowbojów była tak naprawdę czarnoskóra, ale fakt ten został skrupulatnie przemilczany. Teraz Peele za pośrednictwem swojej produkcji odwraca proces „białego zawłaszczenia” tej profesji.

Film „Nie!” miał premierę w naszym kraju w ubiegłym tygodniu. Z jego recenzji można dowiedzieć się, że łączy on w sobie elementy filmów grozy i tematyki społecznej. Opowiada więc o znajdującym się w odludnym miejscu ranczu w Kalifornii, które zajmuje się hodowlą koni na potrzeby produkcji kinowych.

Właścicielami obiektu jest czarnoskóre rodzeństwo, ale główny bohater Otis Haywood jest postacią, która według niemieckiego dziennika „Die Welt” „nie istnieje i nie mogłaby istnieć”. „W prawdziwym świecie trenerzy koni w Hollywood zawsze byli biali. Tak samo jak kowboje, którzy zdobyli Dziki Zachód” – pisze bowiem gazeta.

Z tym faktem nie zgadza się jednak sam reżyser. W rozmowie z „Die Welty” Peele twierdzi bowiem, że biali kowboje są mitem, a tak naprawdę „większość z nich była Afroamerykanami”. Zostali jednak wymazani z historii, gdy Hollywood zaczęło kręcić popularne na całym świecie westerny.

Zdaniem Peela dotyczy to zresztą nie tylko świata kultury. Ogółem w Stanach Zjednoczonych miało dojść bowiem do wymazania roli Murzynów w budowie tego kraju. Poprzez swój film amerykański reżyser i komik chce walczyć z „białym zawłaszczeniem”, które miało dotknąć właśnie zawód kowboja.

Na podstawie: Onet.pl, Welt.de
Źródło: Autonom.pl

9

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 17.08.2022 16:26

  Kolejny idiota …..

 2. Virgo_Snake 17.08.2022 16:45

  Deebbiill do sześcianu…

 3. Virgo_Snake 17.08.2022 16:47

  Sorry czarna Afryka Vs.czerwonoskóra ameryka
  Śmiech na sali…

 4. Virgo_Snake 17.08.2022 16:49

  Sorry
  CowBoy to biały poganiacz bydła
  Pozdrawiam wszystkich

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.