Według raportu NASA CO2 i NO chłodzą atmosferę

Opublikowano: 25.05.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 313

Według nowych danych zebranych przez Centrum Badawcze Langley NASA praktycznie wszystko, co przekazały środowiska naukowe głównego nurtu i media na temat rzekomych szkód wyrządzanych przez gazy cieplarniane, a zwłaszcza nt. dwutlenku węgla, jest nieprawdą. Jak się okazuje, wszystkie te znajdujące się w atmosferze gazy cieplarniane, o których Al Gore i inni oszuści globalnego ocieplenia twierdzili, że przyczyniają się do przegrzania i zniszczenia naszej planety, w rzeczywistości ją ochładzają, co wykazały najnowsze wyniki badań.

Jak donosi gazeta “Principia Scientific International” (PSI), Martin Młyńczak i jego koledzy z NASA śledzili emisje promieniowania podczerwonego w górnych warstwach atmosfery Ziemi w trakcie i po niedawnej słonecznej burzy, która miała miejsce między 8 a 10 marca. Odkryli, że zdecydowana większość energii uwolnionej ze słońca po ogromnej erupcji (CME) została odbita z powrotem w kosmos, nie będąc uwięzioną w niższych warstwach atmosfery ziemskiej.

W wyniku tego nastąpił ogólny efekt chłodzenia, który całkowicie zaprzecza oświadczeniom płynącym z oddziału klimatologii NASA, że gazy cieplarniane są przyczyną globalnego ocieplenia.

Jak pokazują dane z pomiarów atmosfery uzyskane za pomocą Radiometrii Szerokopasmowej Emisji (ang. Broadband Emission Radiometry – SABER), zarówno dwutlenek węgla (CO2), jak i tlenek azotu (NO), których duże ilości znajdują się w ziemskiej, górnej warstwie atmosfery, odbijają energię cieplną, a nie pochłaniają.

“Dwutlenek węgla i tlenek azotu są naturalnymi termostatami” – mówi James Russell z Uniwersytetu Hamptona, który był jednym z głównych naukowców przełomowego badania SABER. “Kiedy górne warstwy atmosfery (termosfera) nagrzewa się, cząsteczki działają tak, aby odbić z powrotem ciepło w przestrzeń kosmiczną.”

Prawie całe “podgrzewające” promieniowanie generowane przez słońce jest blokowane przez CO2, by nie trafiło do niższych warstw atmosfery.

Według danych, do 95% promieniowania słonecznego jest dosłownie odbijane z powrotem w przestrzeń kosmiczną przez CO2 i NO znajdujące się w górnej warstwie atmosfery. Bez tych niezbędnych elementów Ziemia mogła by wchłonąć potencjalnie katastrofalne ilości energii słonecznej, które doprowadziłyby do stopienia polarnych pokryw lodowych i zniszczenia planety.

“To szokujące odkrycie wyraźnie zaprzecza kluczowemu założeniu tzw. teorii gazów cieplarnianych, która twierdzi, że więcej CO2 oznacza więcej ocieplenia na naszej planecie” – napisali H. Schreuder i J. O’Sullivan dla PSI. “Nowe dane NASA obalają ten pogląd, a to ogromny kłopot dla szefa działu klimatologii w NASA, dra Jamesa Hansena i jego zespołu z NASA GISS”.

Dr Hansen, oczywiście, jest działaczem promującym globalne ocieplenie, który pomógł rozniecić histerię zmian klimatycznych w USA w 1988 roku. Tuż po premierze nowego badania SABER, dr Hansen odszedł na emeryturę porzucając swoją karierę jako klimatologa NASA i podobno planuje teraz przeznaczyć swój czas “na naukę” i “zwrócenie uwagi na [jej] implikacje dla młodych ludzi”.

Autor: Ethan A. Huff
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

17
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czejna
Użytkownik
Czejna

Takie buty?
Zmiany klimatyczne byly, sa i beda.
Obserwuje raczej okres ochlodzenia klimatu, zatem te ograniczenia produkcji “gazow cieplarnianych” do czegos sie przysluza, oprocz zubozenia portfela? ;)
O ile owe ograniczenia maja chociaz marginalny wplyw na klimat.
Czy to moze tylko pobozne zyczenie “wszechmocnego” czleka?

FralTral
Użytkownik
FralTral

Nie wierzę Amerykańskiej instytucji rządowej. Nauczyłem się tego przy tematyce UFO.
Każda informacja jest po to by zyskać a nie wykazać prawdę.
Jak powiedział kiedyś George Carlin:
Nasza planeta wytrzymała uderzenia meteorytów wielkich kataklizmów i epok lodowcowych. I niby maja ją zniszczyć jakieś woreczki ?
Kolejny cytat :” Z planetą jest wszystko w porządku! Planeta ma się dobrze! To ludzie mają prze***ane. A to różnica.”

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

buhahaha , teraz mądrale to przyznają , ale kiedy masę naukowców o tym mówiło i że bzdurą jest efekt cieplarniany to się z nich wyśmiewali.
Teraz Elity zaoferują nam rozwiązanie problemu który sami stworzyli…. jakie to wszystko przewidywalne. Kozioł ofiarny był już ustawiony w momencie wprowadzenia tych śmiesznych obstrzeżeń co do efektu cieplarnianego.

Dokładnie tak @FralTral , z ziemią jest wszystko OK i zawsze było !!!, to te “bambusy” ciągle nam wmawiają nieprawdę żeby okradać ludzi z ich pieniędzy. Za chwilę się dowiemy że przez dotychczasowe działania w sprawie efektu cieplarnianego coś jest nie takk z naszą planetą i wprowadzą nowe obostrzenia które będą dawały tylko po naszych kieszeniach…. jakie to wszystko jest żałosne.

@Czejena ochłodzenie klimatu jest ponieważ ci idioci zdetonowali bombke w jonosferze i teraz lodowce topnieją , gdyż mamy dziurę w naszej naturalnej tarczy, co za tym idzie przedostaje się promieniowanie.
http://www.youtube.com/watch?v=NVJYZqgNJpo

Kot z Cheshire
Użytkownik

@ninjas84
Film ciekawy, jednakże raczej “maskuje” prawdziwe przyczyny zmian klimatu. Ci bliżej nieokreśleni “naukowcy” odwracają uwagę od HAARPa i systemów z nim współpracujących.

“Wróg ukrył twarz za maską iluzji. Aby go pokonać należy mu tę maskę zerwać i ukazać jego prawdziwe oblicze.” – przeczytane w sieci

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

zgadzam się , generalnie sztucznych zewnętrznych czynników wpływających na klimat jest wiele.

A co do technologii Haarp :P to Kolonko również się wypowiedział, sporo jego materiałów jest warta obejrzenia, chociaż trzeba w co niektórych sprawach podejść z dystansem do tego co mówi.

http://www.youtube.com/watch?v=B0ada5-QDRY

Kot z Cheshire
Użytkownik

@ninjas84
Najciekawsze co gdzieś przeczytałem to to, że ci którzy sterują klimatem, robią to na zasadzie “przysięgi Hipokratesa” znaczy się przysięgają, że nie będą szkodzić ludzkości. Ze śmiechu porobiły mi się zajady :) Ciekawe komu tę przysięgę składali.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

haha to chyba raczej składali przysięgę hipokryty :PP

egzopolityka
Użytkownik

Gdy za rok czasu będziemy blisko nowej epoki spojrzycie z refleksją na to co było. Wtedy przypomnijcie sobie, że do tej sytuacji doszło w dużej mierze z winy naukowców. Oni posiadali od dawna wiedzę zarówno o CO2 jak i wielu innych sprawach w których rządy okłamywały społeczeństwo. Jednak świadomie poszli na współpracę z rządami i również kłamali. Robili to w bezczelny sposób podając nieprawdę swoim studentom.

wolny
Użytkownik
wolny

Czy teraz NASA wystapi o odebranie Al gore nagrody Nobla ?

goldencja
Użytkownik
goldencja

Jasne…najpierw wymyślili, że CO2 ogrzewa atmosferę i trzeba płacić, teraz że chłodzi…i dlatego opłat pewnie nie zlikwidują, tylko zmienią ich nazwy – jako walka z ochłodzeniem klimatu. Jacyż ludzie są bezczelni myśląc, że CO2 z ich produkcji może aż tak wpływać na klimat Ziemi. Ciekawe, że NASA doszła do takich wniosków dopiero niedawno, jak już wszyscy zobaczyli, że wcale nie robi się cieplej, tylko wręcz przeciwnie. Ciekawe ile NASA do swych prognoz używa nauki a ile polityki.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

dobrze że udało mi się odciąć emocjonalnie od tej całej paranoi która wyprawia się w Polsce i na świecie . Teraz tylko obserwuję i patrze do czego to wszystko prowadzi.. Dziwi mnie tylko że masa ludzi jeszcze łyka te wszystkie kity..A wystarczy samemu trochę logicznie pomyśleć :)

@egzopolityka a po co czekać rok czasu :P, jeśli ktoś jest skłonny i zdolny do refleksji to widać to już teraz jak na dłoni, cała nauka to jedna wielka ściema. Nic prawie nie działa w 100% tak jak nam to przedstawiają i uczą. Istotą poznania prawdy jest poznanie siebie i swojego przeznaczenia i o tym powinni uczyć i to powinni badać. Przecież od najmłodzyszch lat zacierane jest kim tak naprawdę jesteśmy i jaki mamy cel.

pdjakow
Gość
pdjakow

Sorry folks, ale to “nius” z marca, konkretnie z tworu, który nazywa się “Principia Scientific”. Problem w tym, że to kompletna bzdura. Tak wielka, że sam najbardziej znany sceptyk wobec Globalnego Ocieplenia, Anthony Watts miał o tym wpis:
http://wattsupwiththat.com/2013/03/28/a-misinterpreted-claim-about-a-nasa-press-release-co2-solar-flares-and-the-thermosphere-is-making-the-rounds/

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

ehh realista jak ty wszystko dosłownie bierzesz, widzę że nie rozumiesz co chciałem przekazac…
Mówisz że cel jest dla ludzi bezradnych?? celem może być samo życie więc skoro żyje to jestem bezradny?? , a tak jak chwytasz mnie za każde słówko to możesz się przyczepić do wszystkiego.
Może nie wyraziłem się do końca jasno ale twoja krytyka nie ma zupełnie podstaw.

Pola
Użytkownik
Pola

Bo to nie jest globalne ocieplenie, tylko globalne OCIPIENIE nabijające kasę związanym z takimi teoriami koncernów.

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

dokładnie tak

biedak
Użytkownik
biedak

Ladnie. Wymyslili jakis problem, zeby go potem bohatersko rozwiazac. Ludzie czy wy jestescie slepi? Przeciez wszystko co nas otacza tak wyglada. Walki z narkomania, zadluzenia panstw i wiele wiele innych. Ci najbogatsi ludzie, ktorzy probuja nami manipulowac nie rozwiazuja problemow tylko je tworza!!!

ninjas84
Użytkownik
ninjas84

@biedak ty się nasz pytasz czy jesteśmy slepi?? widać że nie czytasz komentarzy….