Według planów Unii Europejskiej własność prywatna zniknie

Opublikowano: 26.10.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 2561

Do ludzi jeszcze to nie dociera, ale już w oficjalnych mediach a nie tylko tych uważanych za spiskowe, pojawiły się informacje, że Unia Europejska dąży do zakończenia etapu posiadania samochodów przez plebs. Brukselscy komuniści robią to pod pretekstem walki ze zmianami klimatu, ale celem jest prawdopodobnie zupełnie co innego niż ratowanie planety. Zatem co oni chcą osiągnąć?

Ludzkość weszła w nową dekadę XXI wieku z nadzieją. Niestety od razu dostaliśmy strzała prosto w twarz i począwszy od 2020 roku pokazuje się nam, że lepiej już było, ale większość ludzi nie zdaje sobie jeszcze sprawy jak źle będzie. Wizja świata stręczona nam przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) zakłada likwidację własności w myśl ich hasła – „Niczego nie będziesz miał i będziesz szczęśliwy”.

Wiele osób zastanawiało się jak może do tego dojść, że nie będziemy niczego posiadać i taki świat wydawał się niewiarygodny. Mimo to wszystko wskazuje na to, że dążymy do świata pozbawionego własności prywatnej. Zafascynowani komunizmem brukselscy decydenci mają na to swoje sposoby. Jak pozbawić ludzi mieszkań i domów? Na przykład za pomocą działań systemu bankowego i skorumpowanych rządów. Już teraz na kredyty mieszkaniowe stać coraz mniej osób i ludzie znaleźli się w pułapkach, a zatem będą zmuszeni do wyzbycia się kredytów wraz z nieruchomościami. Tych, którzy mają własne domy, załatwi się cenami energii, węgla, gazu, prądu a na koniec specjalnymi podatkami węglowymi, do których władze już się przymierzają.

A jak zrobią to, że ludzie przestaną posiadać samochody? Najpierw zaplanowano wygaszenie za pomocą planów zakazu rejestracji aut spalinowych od 2035 roku, ale dużo wcześniej, bo już w połowie tej dekady, zostanie wprowadzony specjalny podatek klimatyczny od samochodów. Jego wdrożenie stało się jawne po publikacji tak zwanych „kamieni milowych”, czyli listy życzeń komunistów brukselskich. Można się zatem spodziewać, że będą nas zniechęcać do jego posiadania samochodów wysokimi podatkami, wysoką ceną benzyny i być może jej niedoborami, a także zakazami wjazdu do miast samochodów spalinowych, co nadejdzie już w najbliższych latach, a odpowiednie prawo już zezwala na tworzenie takich „zielonych” stref w centrach miast.

Jest też inny aspekt świata bez własności w motoryzacji. Chodzi o metale potrzebne do tworzenia bateryjek. Litu, kobaltu jest po prostu zbyt mało na Ziemi, aby wytworzyć tak szalone ilości baterii do elektrycznych samochodów. Prowadzi to zatem do założenia, że najcenniejszym zasobem w takich samochodach będzie właśnie bateria i dlatego nie można pozwolić ludziom, żeby roili z nimi co chcą, na przykład aby stosowali je do tworzenia domowych systemów energetycznych off-grid. W założeniu unijnych komunistów bateria, jak i reszta samochodu, będzie należała do producenta. Właściwie koncerny motoryzacyjne nie będą już „producentami” aut lecz… „dostawcami usług mobilnych”.

Nowe realia będą nieco przypominały obecne już na rynku umowy wynajmu długoterminowego, do których zawierania dealerzy samochodowi zachęcają od lat. Jednak ludzie woleli nawet leasingi brać z opcją wykupu, bo wpłacane za użytkowanie samochodu pieniądze można potem częściowo odzyskać, np. sprzedając pojazd. To ma być wkrótce zakazane. Rządzący zrobią wszystko, żebyś pomyślał, że „samochód to kłopot, którego nie potrzebujesz”.

Tymczasem samochód to wolność. To możliwość udania się tam gdzie chcesz, wtedy gdy chcesz. Samochód to zaprzeczenie kolektywnego transportu, tak ukochanego przez komunistów, pokazujące cały czas swoją przewagę nad „zbiorkomem”. Własny samochód to emanacja indywidualizmu i dlatego jest to tak nienawidzone przez dążących do kolektywizacji komuchów.

Na koniec gorzka refleksja. Jak nazywa się człowiek pozbawiony prawa własności? Odpowiedź: NIEWOLNIK.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. pikpok 26.10.2022 13:55
 2. Szwęda 26.10.2022 18:56

  Czy naprawdę musicie ciągle umieszczać duże zdjęcia tego plugastwa!!! Obrzydzenie bierze po prostu, wstręt!
  Już dawno pracują potwory nad 6G to dopiero będzie moc a przekaźniki, wzmacniacze itd będą niemal niewidoczne w infrastrukturze, będą w lampach, wiatach przystanków, w ławkach, wszędzie i będą mogły potwory wyłaczać, uśmiercać już większość zaczipowanych ludzi a potem sterować społeczeństwami, które pozostaną po depopulacji.

 3. kufel10 27.10.2022 05:16

  @Houston Problem
  Możesz wrócić do jaskini – bez samochodu, telewizora, ubrań, sportu, bez słodyczy, restauracji, wycieczek, telefonu, można tak wymieniać i wymieniać.
  A piszę to jako fan motoryzacji, głaskający swoje fałósemki. W czasie kiedy wy oglądacie seriale, ja słuchając audiobooka czyszcze sobie niepotrzebnie wnętrze, myję silnik czy koła. A później idę pobiegać, kiedy wy pijecie harnasie drapiąc sie po yayach. Rycz dalej.

 4. dagome12345 27.10.2022 12:26

  do @Houston Problem —-
  Polacy poruszają się tym na co ich stać.
  Samochody i motocykle pozwalają człowiekowi na zachowanie niezależności, lepszym określeniem byłaby elastyczność.
  Indywidualny środek transportu zapewnia możliwość wyboru gdzie chcesz zmierzać , o jakiej godzinie, jak szybko itd Zabranie tych możliwości powoduje tylko jedno , uzależnienie od tego kto dostarczy ci usługę transportową. W dzisiejszym świecie korporacjonizmu zmierzającego do jak najszerszej monopolizacji wszystkich aspektów ludzkiego życia, zabranie , lub masowe organicznie, indywidualnego poruszania się pojazdami prowadzi do niewolnictwa.
  Twój wpis jak i artykuł powyżej nie wspomina o najważniejszym aspekcie szykowanej nam przyszłości , piszę mianowicie o wprowadzeniu jednego elektronicznego , w pełni kontrolowanego pieniądza.
  Jeżeli nałożymy na siebie kontrolowany pieniądz i masowe “abonamentowanie” wszystkiego, obudzimy się w świecie gdzie ekstremalnie mała grupa ludzi będzie decydowała, jak się poruszasz , co jesz, co czytasz, jak spędzasz wolny czas, na kogo głosujesz , jakie masz mieć poglądy, jakie ideologie wspierać itd

  Widzę w mediach internetowych głównego nurtu jak kontrolowane i obficie sponsorowane są treści dotyczące elektryfikacji samochodów. Pokątnie coś tam wspominają ,że nie będzie wszystkich na to stać ,ale nikt nawet nie napomknie co będzie w sytuacji gdy zabierze się nam gotówkę , i jaki to będzie miało wpływ na to całe “ekologicznie regulowane wynajmowanie” wszystkiego.

  Zakładam z cała pewnością ,że korzystanie z stron jak wolnemedia.net będzie sankcjonowane ujemnymi punktami obywatelskimi, a to przełoży się bezpośrednio na to, czy będzie Ci dana możliwość wynajęcia samochodu.

  Ale co tam, byle tylko mógłbyś pobiegać po swojej wiosce w spokoju od Januszy w swoich starych gruchotach.

  PZDR

 5. dagome12345 30.10.2022 21:39

  do @Houston Problem
  Nie wiem , w którym momencie cie obraziłem, niech będzie, że tak było.
  Każdy ma prawo do swojej opinii , więc inni mają prawo do artykułowania własnej opinii w kontrze do twoich postulatów.
  Każdemu aspektowi ludzkiego życia można przypisać patologiczne uwielbienie, gdy w oczach innych jest to zbyteczne, kupione na wyrost, przekoloryzowane , za duże, za głośne itd.
  Samochody jak wszystkie inne przedmioty w ludzkich rękach podlegają tym samym patologiom. Ubrania sa kolorowe , uszyte z drogich materiałów , a mógł by być jeden fason stroju w szaro czarne ciapki żeby nie było widać plam. Jest wiele telefonów, a mógłby być jeden model na możliwie jak najsłabszych częściach , byle działał. Jest wiele różnych domów, a mógłby by być jeden projekt gdzie na mieszkańca jest przeznaczona max 15m2 , bo nie potrzeba więcej do życia.
  Chcesz mi powiedzieć , że chodzisz ubrany w lniany worek, telefonu nie używasz, i mieszkasz w blaszany garażu ? Ile przedmiotów, których używasz można by uznać za zbyteczne , obdarzone przez ciebie ” kultem”.
  Samochod jako rzecz osiągnął swój sukces nie dzięki pięknemu lakierowi , ale walorom użytkowym. Bez względu długość i szerokość geograficzna ludzie używają samochodów ponieważ pozwala on w krótkim czasie pokonać długi dystans, przewieźć towar i jest na tyle mało skomplikowany , że może go używać dziecko o odpowiednim wzroście. Inna sprawa jest przerost formy nad treścią i zbyteczne upiększanie na siłę, ale jak ty masz prawo do swoich opinii to ludzie mają prawo do bezsensownego obdarowywania przedmiotu niezdrową atencją i nic ci do tego.
  A ja mam prawo nie zgadzać się ludźmi , którzy postulują zabranie przedmiotu niezmiernie ułatwiającego życie , dającego mozliwosc niezależnego od władz poruszania się.
  PZDR

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.