Według NASA dziewiąta planeta może istnieć

Opublikowano: 19.10.2017 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 370

Od wielu lat wśród środowisk naukowych dyskutuje się nad istnieniem dziewiątej planety, ale teraz NASA twierdzi, że dziewiąta planeta istnieje.

Agencja kosmiczna podkreśla pięć różnych dowodów wskazujących na istnienie tajemniczego świata i mówi, że wyobrażanie sobie, iż dziewiąta planeta nie istnieje, generuje więcej problemów niż można rozwiązać. Naukowcy obecnie korzystają z teleskopu Subaru na Hawajach w nadziei na znalezienie dziewiątej planety i mają nadzieję, że jej wykrycie również określi jej pochodzenie.

Dziewiąta planeta była po raz pierwszy omawiana przez ekspertów z Caltech w 2014 roku. Chociaż sama planeta nie została do tej pory znaleziona, to naukowcy uważają, że istnieją silne dowody na jej istnienie.

Dr Konstantin Batygin, planetarny astrofizyk z Caltech w Pasadenie, którego grupa chce odnaleźć dziewiątą planetę, powiedział: „Obecnie istnieje pięć różnych dowodów obserwacyjnych, wskazujących na istnienie dziewiątej planety.” „Gdybyś usunął to wyjaśnienie i wyobrażał sobie, że dziewiąta planeta nie istnieje, to tworzysz więcej problemów niż jesteś w stanie rozwiązać.” „Nagle, masz pięć różnych zagadek i musisz wymyślić pięć różnych teorii, aby je wytłumaczyć”.

W roku 2016 dr Batygin opublikował badanie, które zbadało orbitę sześciu obiektów w pasie Kuipera – odległego regionu ciał rozciągających się od Neptuna ku przestrzeni międzygwiezdnej. Jego odkrycia wykazały, że wszystkie obiekty miały eliptyczne orbity, które poruszają się w odniesieniu do tego samego punktu i są pochylone o 30 stopni w dół w porównaniu do płaszczyzny po której porusza się osiem planet wokół słońca.

Aby zbadać sprawę dalej, naukowcy wykorzystali symulacje komputerowe Układu Słonecznego wraz z dziewiątą planetą i wykazali, że na płaszczyźnie ośmiu planet powinno być więcej obiektów o nachyleniu 90 stopni. Zespół zdał sobie sprawę, że pięć obiektów już znanych astronomom pasuje do tych obliczeń. Po tym badaniu pojawiły się kolejne wskazówki na temat dziewiątej planety.

Drugi artykuł badawczy zespołu Dr Batygin, prowadzony przez Elizabeth Bailey, pokazał, że dziewiąta planeta mogła przechylić planety naszego Układu Słonecznego w ciągu ostatnich 4,5 mld lat. Dr Batygin powiedziała: „W długich okresach czasu dziewiąta planeta powoduje, że cały system słoneczny chybocze się jak nakrętka na stole”. Wreszcie naukowcy wykazali, że obecność dziewiątej planety może wyjaśnić, dlaczego Pas Kuipera nachylony jest w przeciwnym kierunku niż wszystko inne w Układzie Słonecznym. Dr Batygin powiedział: „Żaden inny model nie potrafi wyjaśnić dziwności tych orbit o wysokim nachyleniu. Okazuje się, że dziewiąta planeta zapewnia naturalny proces dla ich tworzenia.”

Na podstawie: Dailymail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o