Kolejny skandaliczny wpis Andrija Melnyka

Opublikowano: 12.07.2022 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1732

Wczoraj Polacy obchodzili 79. rocznicę Krwawej Niedzieli, która była najbardziej zakrojoną akcją UPA ramach rzezi wołyńskiej. Przy tej okazji postanowił wypowiedzieć się ukraiński ambasador w Berlinie Andrij Melnyk. Jego zdaniem za to ukraińskie ludobójstwo odpowiadają nazistowskie Niemcy oraz radziecka Rosja.

W dniu Krwawej Niedzieli urzędujący jeszcze w Berlinie ukraiński ambasador Andrij Melnyk postanowił zamieścić wpis na „Twitterze” skierowany do Polaków. Co więcej swoje słowa postanowił napisać w języku niemieckim.

„Drodzy polscy przyjaciele, w tę rocznicę chciałbym oddać hołd waszym ofiarom II wojny światowej” – czytamy na wstępie odezwy ukraińskiego ambasadora w Berlinie. Potem w dość niezrozumiały sposób postanowił się odnieść do Rzezi Wołyńskiej obarczając pośrednio winą za jej dokonanie nazistowskie Niemcy oraz radziecką Rosję. „Polska ucierpiała szczególnie podczas tyranii nazistowskiej i sowieckiej. Dziś nie pozwolimy nikomu wbić klina między naród ukraiński i polski” – stwierdził Andrij Melnyk.

Skandaliczny wręcz wpis Andrija Melnyka nie został pominięty przez polską społeczność „Twittera”. Wielu użytkowników zwraca uwagę, że to oburzający akt ukraińskiego ambasadora pomijający historyczny aspekt mordów ukraińskich szowinistów na polskich dzieciach i kobietach na Wołyniu.

„Nie sądzę by to, że Melnyk napisał to po niemiecku było po prostu wpadką. Nie my jesteśmy adresatem tego wpisu tylko Niemcy. Melnyk próbuje po prostu pokazać Niemcom, że niby jego relacje z Polakami są super. Bardzo słabe! I już ten wpis wykorzystuje prorosyjska propaganda” – zauważył Witold Repetowicz.

„No to jest perfidny człowiek. Ciągle jątrzy i podburza. Nawet w taki dzień… to jest obrzydliwe zachowanie. My o Wołyniu będziemy pamiętać jak o Melnyku nikt pamiętał nie będzie” – zaznaczył burmistrz miasta Skała Krzysztof Wójtowicz.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szwęda 12.07.2022 17:44

    Bandersyństwo nigdy przenigdy nie przyzna się do zwyrodniałego torturowania i wymordowania setek tysięcy bezbronnych polskich rodzin! I nigdy nie będzie pojednania między prawdziwym polskim narodem i ukraińskim czczącym kult zwyrodnialców!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.