We Wrocławiu odczytano wiersze prześladowanych Palestyńczyków

Opublikowano: 17.12.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1538

Dnia 13 grudnia br. Stowarzyszenie Nomada zorganizowało we Wrocławiu spotkanie pt. „Poczytajmy wiersze palestyńskich poetów, wiersze czasu wojny”. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych poezją i sytuacją mającą miejsce w Palestynie. Na miejscu była redaktorka „Faktów i Analiz”.

W pierwszej części uczestnicy wspólnie czytali wybrane wiersze, przedstawiające oczami lokalnych artystów drastyczne wydarzenia mające miejsce w okupowanym państwie. Wśród przytaczanych autorów znalazła się np. Dareen Tatour – palestyńska obywatelka Izraela, która za sprawą prześladowania politycznego spędziła w więzieniu oraz areszcie domowym aż 2 lata. Zebrani mogli poznać dzieła również w oryginale, słuchając ich odczytu w języku arabskim. Następnie uczestnicy przeszli do dyskusji na temat ludobójstwa prowadzonego przez Izrael w strefie Gazy.

Zwracali uwagę m.in. na dezinformację prowadzoną przez ogólne media, odczłowieczające ginących Palestyńczyków publikując tendencyjne lub nawet zakłamane materiały. Przypominali też o sytuacjach mających miejsce w tamtym rejonie na przestrzeni lat, dzieląc się również własnymi doświadczeniami jako osoby zaangażowane w pomoc od dłuższego czasu, a także stamtąd pochodzące lub mające tam bliskich.

Spotkanie prowadziła Ilona Witkowska — poetka i pisarka, laureatka Nagrody Specjalnej XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bieriezina 2010 za projekt tomu Splendida realta i Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” 2013 w kategorii debiut roku.

Organizatorem było Stowarzyszenie Nomada, wrocławska organizacja pozarządowa walcząca o prawa człowieka wśród mniejszości etnicznych i religijnych, środowisk migranckich oraz grup wykluczonych.

Źródło: FaktyiAnalizy.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.