We Francji spłonął obóz dla uchodźców

Opublikowano: 12.04.2017 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1142

Spłonął jeden z obozów dla uchodźców utworzonych przez francuskie władze po rozpędzeniu Dżungli pod Calais. “Nie da się go odbudować” – powiadomiły lokalne władze.

W obozie przebywali przedstawiciele dwóch społeczności szczególnie dotkniętych w ostatnich latach konfliktami wojennymi – Afgańczyków oraz irackich Kurdów. W pewnym momencie między jedną i drugą grupą doszło do animozji, które przybrały agresywny przebieg. Afgańczycy nie mogli pogodzić się z faktem, że po wyrzuceniu z Dżungli pod Calais dokwaterowano ich do obozu zamieszkiwanego już przez Kurdów i umieszczono w zbiorowych barakach, podczas gdy przebywający tam dawniej mieszkańcy mieli do dyspozycji kilkuosobowe drewniane domki. Co gorsza, chociaż sytuacja ta miała być tymczasowa, władze nie kwapiły się do tego by zagwarantować potrzebującym godne warunki.

Jak pisze dziennik „Le Monde”, doszło do bójek, w których sześć osób odniosło rany. Mieszkańcy obozu, rozgoryczeni warunkami, w których umieściły ich francuskie władze, nie dopuścili policji na jego teren. Następnie, twierdzą przedstawiciele lokalnych władz, umyślnie podpalili obóz.

Jako że budynki mieszkalne w obozie były drewniane, ogień strawił wszystko w błyskawicznym tempie. Olivier Caremelle z odpowiedniego terytorialnie merostwa Grande-Synthe, które otworzyło obóz we współpracy z Lekarzami Bez Granic, powiedział, że z całego kompleksu pozostały dwa budynki. Chociaż na wstępny rachunek strat trzeba jeszcze poczekać, władze lokalne uważają, że odbudowa obozu jest nieopłacalna.

Na razie uchodźcy trafili do tymczasowych schronisk, część w trybie awaryjnym zakwaterowano na salach gimnastycznych.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. rumcajs 12.04.2017 11:13

  Moim zdaniem, przestepców nalezy karac, zas nielegalnych imigrantów, odsyłąc tam skąd przyjechali, jesli nie potrafia sie odpowiednio zachowac.
  Jest jeszcze jedno rozwiazanie. Zagrac połowe “diet” wszelkiej maści kacykom eurolandu, i za te pieniadze wybudowac tym uchodźcom luksusowe wille…
  Na poczatek w imienu tuska i lewandowskiego deklaruje połowe ich diety, na poczatek….

 2. Michal_Cieszewski 12.04.2017 19:32

  Szkoda, że jeszcze się nie pomordowali nawzajem. Gów… jeb….ne.

 3. MB 12.04.2017 19:52

  @Michal_Cieszewski
  Czy wiesz cokolwiek o Kurdach, dlaczego np. nie siedzą u siebie, tylko tułają się po różnych miejscach – także takich? Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że Polacy będą musieli na prawdę masowo emigrować – jakaś wojna hybrydowa, plebiscyty, cokolwiek – a w najbliższych dziesięcioleciach to całkiem prawdopodobne – i będą zasiedlać takie obozy – to oczywiście ludność lokalna będzie wypowiadała na ich temat podobne teksty do twojego. Najlepiej gdybyś doświadczył tego osobiście, pamiętając o tym, co sam pisałeś o Kurdach.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.