We Francji chcą nowych podatków w imię klimatyzmu

Opublikowano: 30.09.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1944

We Francji dwóch deputowanych proponuje – na razie „wyjątkowo” i „tymczasowo” – opodatkowanie najbogatszych Europejczyków. Jeden jest komunistą, drugi członkiem obozu prezydenta Macrona. Posłowie Jean-Paul Mattei i komunista Nicolas Sansu przedstawili swoje sprawozdanie Komisji Finansów 26 września.

Robi się groźnie, bo ta propozycja ma sfinansować „transformację ekologiczną” i temu ma służyć „podatek nadzwyczajny”, ale wdrożony na poziomie europejskim. Pomysłodawcy wskazują, że „92% bogactwa brutto należy do połowy gospodarstw domowych” i ich zdaniem to społeczna „niesprawiedliwość”.

Deputowani kwestionują zwłaszcza zbyt niskie, ich zdaniem, podatki od dziedziczenia majątków. To krok w kierunku zniszczenia niezależności całej grupy społecznej i „delikatna” nacjonalizacja prywatnych majątków. Nowy „domiar” nie jest jednak już uzasadniany ideami „sprawiedliwości społecznej”, ale znacznie dziś modniejszym hasłem „walki ze zmianami klimatycznymi”.

Nie jest to jakaś fanaberia szeregowych posłów, bo francuski minister transformacji ekologicznej Christophe Béchu uważa, że ​​pomysł opodatkowania najbogatszych w celu sfinansowania takiej transformacji byłby „kwestią uzasadnioną”.

Wspomniani deputowani proponują kilka konkretnych środków. Ma to być w przypadku dziedziczenia opłata w wysokości 5% majątku, łaskawie rozłożona na 30 lat, a nawet 10% w przypadku najbogatszych rodzin. W ten sposób chcą ściągnąć 150 miliardów euro. Do tego dochodzi zniesienie ulg od zysków kapitałowych z nieruchomości, indeksacja podatku od nieruchomości „w związku z inflacją”, itp. Kolejny zamach na prawo własności pokazuje, czemu tak naprawdę ma służyć ideologia klimatyzmu.

Autorstwo: BD
Na podstawie: „Le Figaro”
Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.