We Francji aresztują za wypowiedzi w internecie

Opublikowano: 17.01.2015 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 857

Po zamachu na francuską redakcję “Charlie Hebdo”, w całej zachodniej Europie rozsyłano pogróżki, w których ostrzegano przed kolejnymi tego typu atakami. W Belgii udało się udaremnić całą serię zamachów przeciwko policji. W mieście Verviers policja miała przeszukać mieszkania osób, które powróciły z Syrii. Podejrzani niespodziewanie otworzyli ogień a w wyniku strzelaniny zginęło dwóch napastników. Jak się okazało, niedoszli zamachowcy byli bardzo dobrze uzbrojeni, posiadali materiały wybuchowe, policyjne uniformy, duże ilości pieniędzy oraz flagi Państwa Islamskiego. Podejrzewa się, że islamiści mieli już w najbliższym czasie dokonać wielu ataków na policjantów i na komisariaty policji, tworząc w Belgii chaos, niczym we Francji. Służby zatrzymały kilkanaście osób, podejrzanych o przygotowania do zamachów. Podobne operacje antyterrorystyczne przeprowadzono w pobliżu Brukseli, stolicy tego kraju oraz Unii Europejskiej. Służby spodziewają się, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

Liczne francuskie witryny informacyjne padły ofiarami cyberataków. Firma Oxalide, hostująca witryny Liberation, L’Express, 20 Minutes, France Inter, Mediapart i Marianne poinformowała, że przeprowadzono na nią atak DDoS. Ucierpiały nie tylko witryny informacyjne, ale również witryny innych firm hostowane przez Oxalide. Napastnicy twierdzą, że są cyberdżihadystami z tzw. Państwa Islamskiego. Wcześniej atakowali oni francuskie uniwersytety, firmy i instytucje rządowe. Tam, gdzie atak się powiódł, na witrynach pojawiał się napis „The Islamic Stat Stay Inchallah. Free Palestine. Death to France. Death to Charlie”. Wiceadmirał Arnaud Coustilliere, odpowiedzialny za cyberbezpieczeństwo Francji, poinformował, że w ciągu ostatnich dni doszło do ponad 19 000 takich cyberataków.

Francja rozpoczęła aresztowania ludzi, wypowiadających się na portalach społecznościowych. Jest to konsekwencje ataków terrorystycznych w Paryżu. Policja aresztowała 54 obywateli francuskich za rzekome „gloryfikowanie terroryzmu i usprawiedliwianie terrorystów” – donosi independent.co.uk. Co najmniej 54 osoby zostały zatrzymane przez policję we Francji za „gloryfikację terroryzmu”. Te aresztowania są wynikiem ataków na dziennikarzy i policjantów, przeprowadzonych w zeszłym tygodniu w Paryżu. Wielu uważa, że aresztowania są dokonywane ze względu na reakcję świata na zbrodnię terrorystów. Kontrowersyjne treści publikowane są na Facebooku, Twitterze i innych mediach społecznych. Te działania francuskich organów ścigania są częścią szerszej kampanii walki z podżeganiem do nienawiści, ekstremizmu i antysemityzmu przy przyjęciu przez państwo bardziej rygorystycznych środków w celu zwalczania terroryzmu. Media zauważyły, że kampania we Francji jest podobna do tego, co działo się w Związku Radzieckim, gdy sąsiedzi kontaktowali się z KGB by donieść, że ktoś słucha na przykład piosenek Beatlesów.

Europejskie Stowarzyszenie Żydów wezwało Unię Europejską, aby zezwolono Żydom posiadać broń, na wypadek zamachów terrorystycznych takich jak ten, który miał miejsce niedawno w Paryżu. W wyniku ostatnich ataków zginęło kilkanaście osób, w tym 4 Żydów. W takim razie czy Europejczycy też powinni domagać się łatwiejszego dostępu do broni? Oświadczenie to pojawiło się ze strony dyrektora generalnego Europejskiego Stowarzyszenia Żydów oraz Rabinicznego Centrum Europy, rabina Menachema Margolina. Domaga się on aby “natychmiast” wprowadzono odpowiednie prawo, które pozwoli Żydom nosić broń, co w efekcie sprawi, że będą czuli się bezpieczniej na tym kontynencie. Przypomniał również ostatnie zamachy we Francji, w których zamordowano 4 Żydów “z zimną krwią tylko dlatego, że byli Żydami”. Co więcej, stowarzyszenie domaga się od Unii Europejskiej aby Żydzi mogli przejść przez specjalne szkolenia, które pozwolą ochronić się przed atakiem terrorystów. Wezwano również aby zwrócono uwagę na stale rosnący antysemityzm, rasizm i nietolerancję. Wcześniej domagano się powołania specjalnego organu, który walczyłby z nienawiścią do Żydów. Ostatnie zamachy spowodowały również, że zginęło wielu Francuzów. Więc czy Francuzi, jak również i mieszkańcy innych krajów, mają prawo ubiegać się o łatwy dostęp do broni i szkolenie, na wypadek zamachu terrorystycznego? Z pewnością tak, zwłaszcza, że w naszym własnym kraju może nam grozić niebezpieczeństwo.

Marsz przeciw „niemoralnym czynom autorów francuskiego czasopisma Charlie Hebdo”, którzy rysują komiksy z Mahometem w roli głównej, odbędzie się 19 stycznia br. w Czeczenii. Według wpisu Ramzana Kadyrowa na Instagramie, w demonstracji weźmie udział ponad 500 tysięcy osób. Marsz rozpocznie się o godz. 10.00 w Groznym – pisze MKE. „Nadszedł czas, aby publicznie wyrazić swój stosunek do niemoralności francuskich pisarzy, czasopism i tych sił, które pchają je do tego. Zdecydowaliśmy się, poprzez najpopularniejszą formę manifestacji, potępić te działania”- napisał przywódca Czeczenii. Powiedział też, że dla niego nie ma różnicy między wahabitami, ekstremistami i tymi, którzy rozpowszechniają karykatur proroka.

Autorstwo: John Moll (1, 4), Mariusz Błoński (2), tallinn (3, 5)
Źródła: Zmiany na Ziemi, Kopalnia Wiedzy
Kompilacja 5 wiadomości na potrzeby “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. WiK.W. 17.01.2015 13:14

  Czy jak napisze: “precz z palikotem,” to bedzie to juz „gloryfikacja terroryzmu”?

  Nikt normalny i zdrowo myslacy nie wierzy w zadne “spontaniczne ataki” – nawet ludzie, ktorzy nie za bardzo sa “w temacie” uwazaja, ze cos tu nie gra i jest grubymi nicmi szyte! Ze za szybko to idzie..

  Ja juz od dawna powtarzam – ci co nie przeczytali jesczcze “Rok 1984” Orwella – niech uczynia to jak najpredzej – w sumie przed niczym nas to nie uchroni, ale pozwoli zrozumiec sytuacja na swiecie i “przewidziec rozwoj wypadkow” w najblizszym czasie. Poki co warto tez nauczyc sie TELEPATII bo w necie bedzie strach juz cokolwiek napisac, zeby nie zostac pojmanym. Choc w sumie telepatia tez nie jest rozwiazaniem na wieki bo ZBRODNIOMYSL tez beda aresztowac..

  P.S.premier usraela nawolywal wczoraj, by zydzi wracali do kraju, ze bramy sa dla nich otwarte i kraj przodkow przyjmie ich serdecznie – tez to mowie od jakiegos czasu – wracajcie skad zescie przyszli. Tylko – tak chlodnym okiem na to patrzac – jest wiekszy powod do strachu: wyglada to na plan ewakuacji zydow, by oddzielic ich od gojow i aby ci sie sami wyrzneli!!!

 2. razowy40i4 17.01.2015 15:31

  Francja rozpoczęła aresztowania ludzi, wypowiadających się na portalach społecznościowych (…)
  Czyli w ‘demokratycznych ‘’ państwach powolutku odbiera się prawo do prezentowania własnej opinii …
  Zaraz trzeba będzie uważać żeby nie pochwalać np. AK bo według niektórych środowisk to też byli terroryści …

  Bo to przecież tylko oficjalna linia decyduje o tym kto jest partyzantem rebeliantem separatystom działaczem niepodległościowym bojownikiem umiarkowanym a kto ultrasem…

  Kadyrow obrońca moralności – dobre sobie …

 3. hashi 17.01.2015 16:20

  Co mi grozi jak napisze na polskim fejsie “I’m not Charlie Hebdo” ?

 4. MakSym 17.01.2015 16:33

  Urazisz czyjeś uczucia religijne i do paki…. 😉
  A tak na serio – nic.
  Możesz nawet napisać “Mam w d…e Charlie Hebdo – inscenizacja była podłej jakości”

 5. MakSym 17.01.2015 21:55

  Prostując majaczenia atosa czyli gimbazy ze spranym propagandą mózgiem, taki, pierwszy lepszy z brzegu artykuł, po polsku (jak widać polscy dziennikarze wiedzą ciut więcej niż francuscy 🙂 ) „Nie jestem Charlie”. Francja walczy z terroryzmem za pomocą cenzury. Wolność słowa, jak się okazuje, nie dotyczy wszystkich” – http://wpolityce.pl/swiat/229908-nie-jestem-charlie-francja-walczy-z-terroryzmem-za-pomoca-cenzury-wolnosc-slowa-jak-sie-okazuje-nie-dotyczy-wszystkich

 6. jeszcze 18.01.2015 10:28

  Żydzi domagają się prawa do noszenia broni, bo nie czują się bezpiecznie w Europie?
  Ale jak oni zaczną nosić broń, to kto zapewni bezpieczeństwo reszcie?
  Niech lepiej jadą na Marsa, bo nigdzie indziej nie odważyłabym się ich wysłać 😉
  Czy teraz mnie zamkną?

 7. kudlaty72 18.01.2015 10:40

  “…zamordowano 4 Żydów „z zimną krwią tylko dlatego, że byli Żydami”” ……..nie tylko dlatego ale kto sieje wiatr…………….

 8. kozik 18.01.2015 12:39

  Nie ma dla mnie różnicy między wykształconymi w Europie Żydem, Chrześcijaninem, Muzłumaninem (przynajmniej w zakresie inżynierów, z którymi pracowałem). Nie ma też niestety różnicy między fundamentalistami różnych wyznań poza zwrotem wektora nienawiści.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.