„Wdzięczność” po ukraińsku, czyli skandal w Korczowej.

Opublikowano: 24.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4435

Na granicy polsko-ukraińskiej trwa protest polskich przewoźników przeciwko uprzywilejowanej pozycji Ukraińców w naszym kraju. W Korczowej doszło do skandalicznych wydarzeń. Ukraińcy wznosili banderowskie okrzyki.

Unia Europejska zniosła wobec ukraińskich przewoźników wymóg uzyskania licencji handlowych. W związku z tym pojawiła się na rynku nieuczciwa konkurencja, która wykańcza polski transport. Polscy przewoźnicy kontynuują blokadę przejść granicznych z Ukrainą w Korczowej, Dorohusku, Medyce i Hrebennem.

W sieci pojawiło się niepokojące nagranie, na którym widać ukraińskich przewoźników awanturujących się z polską policją. Co więcej, na wideo da się słyszeć banderowskie okrzyki, które kojarzą się z najczarniejszymi kartami historii – jak rzeź wołyńska. Ukraińcy wykrzykiwali bowiem hasła ukraińskich nazistów (banderowców): „Ukraincy Slava”, „Slava Ukrainie, gierojom Slava”. Jeden z kierowców w pewnym momencie nawet zakrzyknął: „Smert Lachom!” („Śmierć Polakom!”), na co niektórzy zareagowali śmiechem.

„Wystarczy brak zgody na uprzywilejowaną pozycję przewoźników z Ukrainy i protest wobec wyrzucania Polaków z e-kolejki a w Ukraińcach budzi się banderowski instynkt” – skwitował poseł Konfederacji Witold Tumanowicz.

Komitet Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu informował wcześniej, że złoży w Przedstawicielstwie KE w Polsce wniosek w sprawie „przywrócenia zezwoleń na przewozy komercyjne dla pojazdów z Ukrainy” w związku z pogarszającą się sytuacją polskiego sektora transportowego. Przewoźnicy napisali w nim m.in., że sektor transportowy ma 6 proc. udział w PKB Polski, zatrudnia ponad 1 mln osób, a branża do krajowego i samorządowego budżetu wpłaca 16 mld zł rocznie. Jako powód kryzysu wskazali umowę między Unią Europejska a Ukrainą, która m.in. zniosła zezwolenia na przewozy komercyjne z Ukrainy.

https://www.youtube.com/watch?v=TScETUmm4cg

Rafał Mekler podkreślał, że system zezwoleń gwarantował to, że pomimo nierówności, dysproporcji gospodarczych, polscy przewoźnicy byli w stanie „chociaż 40 proc. tego tortu dostać dla siebie”.

Przewoźnik przypomniał, że Unia Europejska jednostronnie z powodu wojny zwolniła Ukrainę z systemu zezwoleń na przewozy transportowe. – Ciekawostką jest, że zwolniono także Mołdawię, chociaż tam wojny nie ma. Mamy tutaj do czynienia z grą wielkiego kapitału na Zachodzie Europy z wielkim kapitałem z Ukrainy – stwierdził Mekler.

Autorstwo: MM
Na podstawie: X.com, DoRzeczy.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. JedynaDroga 24.11.2023 14:20

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainscy-kierowcy-w-korczowej-krzycza-slawa-ukrainie-smierc-lachom-video/

  Rozwinięcie artykułu.

  ” W sieci pojawiło się też inne nagranie, pochodzące z tego tygodnia (środa lub czwartek), również nagrane przez Ukraińców. Widać na nim grupę ukraińskich kierowców, którzy idąc autostradą A4 zostali zablokowani przez policję.

  „Strzelajcie, no dalej! Tutaj Rosja, a tutaj Polska!” – krzyczy w stronę polskich policjantów jeden z Ukraińców. Słychać, że jeden z funkcjonariuszy próbuje go uspokoić, ten odkrzykuje „Nie rozkazuj! Nie rozkazuj!”. Rozmawiający z policjantem Ukraińcy nie rozumieją, czemu zostali zatrzymani i nie mogą iść dalej. Funkcjonariusz tłumaczy im, że w ten sposób blokują autostradę, a ponieważ został legalnie zgłoszony protest, demonstranci mogą blokować przejścia graniczne. Ukraińców to nie przekonuje.

  „Jedźcie do Brukseli! Jedźcie do Brukseli i tam sobie, ku**a, blokujcie!” – krzyczy w swoim języku ukraiński kierowca.

  „Panowie, nie jesteście u siebie…” – mówi spokojnie policjant, na co Ukraińcy reagują bardzo gniewnie. Słychać krzyki m.in. „Trochę kultury!”, „Nam na piechotę nie wolno? Pod granicę pójdziemy!”.

 2. Stanlley 24.11.2023 15:26

  W mądrze zarządzanym kraju nie był by żadnych blokach, żadnych restrykcji na granicy. W mądrze zarządzanym kraju tacy nieuczciwie konkurujące firmy miałyby codzienne kontrole. Taki kierowca nieuczciwej firmy by miał co 50km kontrolę, firma by miała codziennie kontrolę innej instytucji… A tu jest szopka…

 3. Denisrozrabiaka 24.11.2023 18:02

  Oni sobie latają po Europie a na Ukrainie nie ma komu walczyć (europejskim sprzętem kupionym od Amerykanów) za demokrację USA!

 4. Venom 24.11.2023 18:12

  Paradoksalnie to wina tuska ,a dlaczego ,otóż tusk kilka dni po wyborach pojechał do brukseli ,zrobili to ze poluzowali dla ukraińskich firm ,tusk dziala na wielu frontach to polityka..ale to bardzo dobrze ze chociaż ludzie wzieli sie do roboty i zabokowali ,dopóki ludzie niezrozumieja ze sa Suwerenem i ze maja realny wyw na polityków to politycy dalej beda ich ignorować ,

 5. Denisrozrabiaka 24.11.2023 19:45

  @venom przenieśmy się w czasie do 2060 roku i będzie rządził syn mateusza: to wina Tuska, w 2065 będzie rządził syn Donalda – to wina Kaczyńskiego.

  Ja jestem zszokowany ,że Pan Tusk siedzi w Sejmie- kto by 2 lata temu pomyślał że wróci? Jego żona musi dogonić panią Mateuszową 40 a 100 mln- jest różnica a czas tyka…

 6. JedynaDroga 25.11.2023 00:32

  Trochę z innej perspektywy :

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemcy-chca-obnizyc-zasilki-dla-uchodzcow-z-Ukrainy-Niewielu-z-nich-pracuje-8652474.html

  ” Z danych Federalnej Agencji Pracy wynika, że tylko 19 proc. spośród przebywających w Niemczech ukraińskich uchodźców w wieku 18-64 lat jest obecnie zatrudnionych. To tylko o 2 proc. więcej niż rok temu. Zasiłek dla bezrobotnych (tzw. Buergergeld) pobiera prawie pół miliona dorosłych – informuje w piątek portal dziennika „Bild”. Politycy proponują, by Ukraińcom zmniejszyć jego wysokość ”

  Zachłysneli się szczodrością zachodu, teraz ciężko sprowadzić ich na ziemię.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.