Wchodzisz do banku HSBC bez maski? Skasują ci konto!

Opublikowano: 15.01.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 952

Brytyjski bank HSBC ostrzega swoich klientów, że wejście do oddziałów bez maski na twarzy może skutkować likwidacją ich kont.

Banki i unie kredytowe znajdują się wśród miejsc wymienionych w wytycznych rządu brytyjskiego dotyczących COVID, gdzie bez „rozsądnego wytłumaczenia” obywatele są prawnie zobowiązani do zakrywania twarzy i zachowania dystansu społecznego.

Policja otrzymała już nadzwyczajne uprawnienia do egzekwowania nowych wytycznych, teraz może na miejscu nałożyć grzywnę w wysokości 200 funtów za nieprzestrzeganie wymogu. Grzywna zostanie podwojona za każde kolejne „wykroczenie” do wysokości 6400 GBP.

Rzecznik HSBC, Jackie Uhi, powiedziała The Mirror, że noszenie masek na twarz w oddziałach jest niezbędne, zgodnie z wytycznymi rządu. Każdy klient, który odmówi przestrzegania tego wymogu, a także środków dystansowania społecznego, zostanie pozbawiony możliwości skorzystania z usługi banku, z możliwością likwidacji konta włącznie.

Podobnie jak HSBC, wiele dużych brytyjskich sieci supermarketów również wzmacnia egzekwowanie przepisów dotyczących zakrywania twarzy w sklepach. W poniedziałek David Potts, dyrektor generalny giganta spożywczego Morrisons, powiedział, że klienci, którzy „odmawiają noszenia maski, nie będą mogli robić zakupów w Morrisons, chyba że są zwolnieni z powodów medycznych”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o