Wątpliwości ws. zastrzelenia 21-latka w Koninie

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1655

Przedwczoraj wieczorem kilkadziesiąt osób zebrało się pod komendą policji w Koninie. Zebrani wspominali zastrzelonego przez policjanta dwa dni wcześniej 21-latka. Tymczasem rodzina chłopaka poinformowała, że zamierza skierować w tej sprawie list do ministra Ziobry.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Koninie 14 listopada. Około godz. 10:00 policjant postrzelił 21-letniego chłopaka po tym, jak funkcjonariusze chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi na jednym z osiedli.

Jak informował tuż po zdarzeniu rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do postrzału doszło około około godz. 10:00, gdy policjanci chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi i jeden z nich rzucił się do ucieczki.

„Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł” – poinformował Borowiak.

Przedstawiciel policji poinformował, że przy ciele mężczyzny znaleziono woreczek z białym proszkiem. Według policji mogły to być narkotyki.

Tymczasem wokół zastrzelenia 21-latka pojawia się coraz więcej pytań. Wirtualna Polska informowała, powołując się na informacje od śledczego, że postrzelony 21-latek ma ranę wlotową z przodu ciała, co mogłoby dowodzić, że mężczyzna chciał zaatakować policjanta nożyczkami, które przy nim znaleziono.

„Sekcja zwłok przeprowadzana jest w piątek. Pobierane są wycinki organów do badań. Wyniki poznamy po sporządzeniu protokołu. Będziemy wówczas znali szczegóły obrażeń na ciele, położenia rany wlotowej i wylotowej. Co do informacji na temat, że strzał został oddany przodem, a rana wlotowa jest tak położona, ja takich informacji nie potwierdzam. Trudno bowiem kategorycznie stwierdzić takie rzeczy po oględzinach zwłok w ubraniu” – komentowała w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

https://www.youtube.com/watch?v=yvo9MfvCuLU

Tymczasem rodzina ofiary i reprezentujący ją prawnicy twierdzą, że do tragedii mogło dojść m.in. z powodu przemęczenia policjanta, który oddał strzały. mec. Michał Wąż poinformował, że będzie chciał zapoznać się z teczką akt osobowych funkcjonariusza, który postrzelił 21-latka, a wniosek w tej sprawie już został złożony.

Rodzina zmarłego zamierza wnioskować o przeniesienie śledztwa w sprawie zastrzelenia 21-latka z Prokuratury Okręgowej w Koninie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Jak poinformował pełnomocnik rodziny, “występują wątpliwości co do ewentualnej bezstronności w zakresie prowadzenia postępowania”. W poniedziałek odpowiednie wnioski w tej sprawie mają być złożone do do prokuratury regionalnej, krajowej oraz do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Ojciec zastrzelonego 21-letniego Adama wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że jego syn nigdy nie miał problemów z prawem i nie był karany.

„Brak mi słów. Nikt z policji nie poinformował mnie o śmierci syna. Nic mi nie mówią. Ani policja, ani prokuratura się jeszcze ze mną nie kontaktowały” – mówił w oświadczeniu, opublikowanym w Facebooku.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,25 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
smerf
Użytkownik
smerf

Od wyjaśnienia okoliczności jest wewnętrzne postępowanie policji. Nie tobie ferować ad hoc wyroki.

Aida
Użytkownik

Dobry chłopak był i mało pił…