Wątpliwości ws. zastrzelenia 21-latka w Koninie

Opublikowano: 17.11.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1927

Przedwczoraj wieczorem kilkadziesiąt osób zebrało się pod komendą policji w Koninie. Zebrani wspominali zastrzelonego przez policjanta dwa dni wcześniej 21-latka. Tymczasem rodzina chłopaka poinformowała, że zamierza skierować w tej sprawie list do ministra Ziobry.

Do tragicznego zdarzenia doszło w Koninie 14 listopada. Około godz. 10:00 policjant postrzelił 21-letniego chłopaka po tym, jak funkcjonariusze chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi na jednym z osiedli.

Jak informował tuż po zdarzeniu rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, do postrzału doszło około około godz. 10:00, gdy policjanci chcieli wylegitymować grupę młodych ludzi i jeden z nich rzucił się do ucieczki.

„Doszło do sytuacji, w której policjant zmuszony był użyć broni. Mężczyzna został postrzelony. Mimo reanimacji zmarł” – poinformował Borowiak.

Przedstawiciel policji poinformował, że przy ciele mężczyzny znaleziono woreczek z białym proszkiem. Według policji mogły to być narkotyki.

Tymczasem wokół zastrzelenia 21-latka pojawia się coraz więcej pytań. Wirtualna Polska informowała, powołując się na informacje od śledczego, że postrzelony 21-latek ma ranę wlotową z przodu ciała, co mogłoby dowodzić, że mężczyzna chciał zaatakować policjanta nożyczkami, które przy nim znaleziono.

„Sekcja zwłok przeprowadzana jest w piątek. Pobierane są wycinki organów do badań. Wyniki poznamy po sporządzeniu protokołu. Będziemy wówczas znali szczegóły obrażeń na ciele, położenia rany wlotowej i wylotowej. Co do informacji na temat, że strzał został oddany przodem, a rana wlotowa jest tak położona, ja takich informacji nie potwierdzam. Trudno bowiem kategorycznie stwierdzić takie rzeczy po oględzinach zwłok w ubraniu” – komentowała w rozmowie z Wirtualną Polską prokurator Aleksandra Marańda z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

https://www.youtube.com/watch?v=yvo9MfvCuLU

Tymczasem rodzina ofiary i reprezentujący ją prawnicy twierdzą, że do tragedii mogło dojść m.in. z powodu przemęczenia policjanta, który oddał strzały. mec. Michał Wąż poinformował, że będzie chciał zapoznać się z teczką akt osobowych funkcjonariusza, który postrzelił 21-latka, a wniosek w tej sprawie już został złożony.

Rodzina zmarłego zamierza wnioskować o przeniesienie śledztwa w sprawie zastrzelenia 21-latka z Prokuratury Okręgowej w Koninie do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Jak poinformował pełnomocnik rodziny, “występują wątpliwości co do ewentualnej bezstronności w zakresie prowadzenia postępowania”. W poniedziałek odpowiednie wnioski w tej sprawie mają być złożone do do prokuratury regionalnej, krajowej oraz do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Ojciec zastrzelonego 21-letniego Adama wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że jego syn nigdy nie miał problemów z prawem i nie był karany.

„Brak mi słów. Nikt z policji nie poinformował mnie o śmierci syna. Nic mi nie mówią. Ani policja, ani prokuratura się jeszcze ze mną nie kontaktowały” – mówił w oświadczeniu, opublikowanym w Facebooku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. smerf 17.11.2019 23:55

    Od wyjaśnienia okoliczności jest wewnętrzne postępowanie policji. Nie tobie ferować ad hoc wyroki.

  2. Aida 18.11.2019 08:14

    Dobry chłopak był i mało pił…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.