Waszyngton przeciw przerywaniu ciąży

Opublikowano: 27.03.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1307

„Pieniądze podatników amerykańskich nie będą finansować aborcji” – zadeklarował na konferencji prasowej szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo. Stany Zjednoczone wstrzymują dotacje dla zagranicznych organizacji pozarządowych praktykujących aborcję bądź działających na rzecz jej praktykowania.

Już w 2017 r. prezydent Trump wyszedł z tym pomysłem. Wprowadzone restrykcje są nazywane „polityką z Meksyku”, bo zostały ogłoszone za prezydencji Ronalda Reagana w 1984 r. z okazji toczącej się tam konferencji międzynarodowej. Potem zostały anulowane przez demokratycznego prezydenta Billa Clintona, wprowadzone powtórnie przez administrację George’a W. Busha i znowu anulowane przez Baracka Obamę.

Pompeo podkreślał, że dzisiejsza decyzja uniemożliwi wszelką pomoc organizacjom kobiecym przychylnym aborcji. Administracja będzie dodatkowo ścigać te amerykańskie organizacje, które zechcą finansowo pomagać „światowemu przemysłowi aborcji”.

W 2017 r. liczne organizacje progresywne i obrony praw kobiet żywo krytykowały zamiary Trumpa i „politykę z Meksyku”. Według nich, doprowadzi ona do zamknięcia licznych klinik na świecie, szczególnie w biednych krajach i podniesie liczbę podziemnych aborcji, w warunkach niebezpiecznych dla zdrowia kobiet.

Autorstwo: JSz
Zdjęcie: Flickr
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Czytelnik
Użytkownik
Czytelnik

Państwo nie powinno finansować pieniędzmi podatników organizacji szerzących różnorodną ideologię.

Radek
Użytkownik
Radek

Popieram Czytelnika. Ogólnie państwo powinno nie zajmować się takimi sprawami.