Waszczykowski rozmawiał o zacieśnianiu współpracy z USA

Opublikowano: 21.04.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 967

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski udał się z wizytą do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozmawiał o dalszej współpracy w dziedzinie wojskowości i rozwoju NATO. Waszczykowski chce też amerykańskiej pomocy w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Waszczykowski w środę przebywał w Waszyngtonie, a głównym punktem jego wizyty było spotkanie z amerykańskim sekretarzem stanu Rexem Tillersonem. Głównym tematem trwającej 45 minut rozmowy miały być kwestie bezpieczeństwa, czyli przede wszystkim dalsze wzmacnianie tzw. wschodniej flanki NATO i sprawy obronności Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo prezydent Andrzej Duda ma spotkać się ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Donaldem Trumpem na spotkaniu NATO w Brukseli lub podczas Forum we Wrocławiu.

Ponadto poruszano tematy dotyczące współpracy gospodarczej oraz programu wizowego. Waszczykowski podkreślił, że Polska już w tym roku otworzy swój konsulat w Huston, a następny powstanie w przyszłym roku w Seattle. Mają one między innymi pełnić funkcję polskiego przedstawicielstwa ekonomicznego. Szef MSZ miał też powiedzieć, że „przydałoby się” wprowadzić Visa Waiver Program.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości liczy także na amerykańską współpracę w kwestii wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Waszczykowski miał mówić Tillersonowi o siedmiu latach problemów ze ściągnięciem z Rosji wraku Tupolewa.

Na podstawie: MSZ.gov.pl, wPolityce.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. maciek 21.04.2017 23:05

    Przez 45 minut to chyba same tematy rzucali bez obgadywania, albo jeden walił monolog, Tylko który?

  2. smerf 22.04.2017 01:11

    Czy tego faceta tak w ogóle ktoś jeszcze… poważa?
    No chyba, że zrealizuje zalecenia Komisji Europejskiej, którą sam, w swojej niemocy, o to poprosił?

    P.S. Siwy łeb, ale jakiś taki… niekumaty.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.