Powstało Porozumienie Społeczne “Zmiana”

Opublikowano: 23.10.2013 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 325

Reprezentanci pięciu organizacji politycznych i związkowych podpisali na spotkaniu 12 października w Warszawie porozumienie o współpracy. Sygnatariuszami porozumienia są: Polska Lewica, Polska Partia Socjalistyczna, Partia Regionów, Ruch Ludzi Pracy i Związek Zawodowy Rolnictwa Regiony.

Porozumienie Społeczne ZMIANA, mające charakter otwarty, obiera za swój cel ustanowienie jednolitej płaszczyzny działań partii, stowarzyszeń i związków zawodowych. Deklaracja uczestników Porozumienia wyraża dążenie do radykalnej zmiany obecnego modelu państwa (“neoliberalnego gospodarczo, bezwzględnego społecznie i represyjnego obyczajowo”), proponując działania oparte na 10 punktach. Znajdują się wśród nich postulaty m.in. odbudowy państwowego sektora bankowego, likwidacji OFE oraz zablokowania prywatyzacji służby zdrowia i przedsiębiorstw infrastrukturalnych.

Autor: Krystian Wierzbicki
Źródło: Lewica

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. pablitto 23.10.2013 11:28

  pięknie. Teraz powoli brakuje porozumienia wszystkich ludzi/organizacji bez względu na orientację polityczną, czy śmieszne pseudo-podziały lewo/prawo – i można zmieniać świat znacznie szybciej – jak np. podczas słynnego ACTA.

 2. jestemtu 23.10.2013 12:52

  A jak już pokrzyczą i znajdą naiwnych, którzy im uwierzą to nagle wystartują w wyborach.
  W ich szeregach, listach znajdą się ci bardziej lub mnie widziani w obecnych partiach.
  I tak koło się zatoczy, a obywatele dalej będą trzymać rękę w nocniku.

  Zmiany – gdyby faktycznie nazwa ta miała stanowić ich działanie, ale tak nie jest. Dlaczego?
  Przecież mają swoje organizacje już działające, jakoś nie słych ni widu. Teraz jak się zebrali to nagle zaczną działać i zmieniać?

  Pamiętajmy że zbliżają się wybory samorządowe i te większe. A co za tym idzie i jak historia uczy. W przededniu takowych maści różnej spółki i bractwa i zakony, wyłaniać się zaczynają. Mając jedynie byt własny i rodów swych, za cel. A jeno ludzi prostych i ogłupłych do swej świętości przekonują by oni głosy swe im użyczyli na czas wyścigów świń do koryta.

 3. viragolo 23.10.2013 14:35

  Poczekajmy z radością na efekty, ale trzymam kciuki za pozytywne. Jeśli choć trochę zmniejszy to niesprawiedliwy podział pieniądza ( podział klasowy ) to będzie super, bo obecnie nadal bogaci robią się coraz bogatsi a biedni coraz biedniejsi.

 4. agama 24.10.2013 00:55

  przecinki i kropki znajdziesz między literą m a prawym shiftem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.