Warszawa „pod wodą”

Opublikowano: 30.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1008

Ogromna ulewa sparaliżowała Warszawę, woda zalała wiele studzienek kanalizacyjnych i na ulicach pojawily się rwące potoki wody. Zalane są liczne place i drogi dojazdowe.

Jak informuje Polsat News, po godz. 16:00 nad Warszawą rozpętała się ulewa, która sparaliżowała miasto. Zalane zostały liczne ulice i place, woda uniemożliwia niektórym mieszkańcom dostanie się do domów.

„Do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń” – poinformował kpt. Wojciech Kapczyński z stołecznej straży pożarnej, dodając, że strażacy wciąż otrzymują kolejne zgłoszenia po ulewie. W wyniku ulewy zalana została m.in. część Dworca Centralnego, woda dostała się także do stacji metra Ratusz Arsenał.

W związku z trudną sytuacją w stolicy premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych. „W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” – napisał w Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

IMGiW wydał dziś alerty hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia dla wschodniej, centralnej i południowej Polski. Instytut zaznacza, że w niektórych miejscach wody będą się podnosić gwałtownie.

Alerty drugiego stopnia wydano dla województw podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, wschodniej i środkowej części woj. warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej części woj. łódzkiego, woj. śląskiego bez północnych powiatów, opolskiego, dolnośląskiego oraz południowych powiatów woj. wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w centralno-południowych powiatach woj. śląskiego oraz kilku południowych powiatach woj. opolskiego i dolnośląskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o