Warszawa „pod wodą”

Opublikowano: 30.06.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1520

Ogromna ulewa sparaliżowała Warszawę, woda zalała wiele studzienek kanalizacyjnych i na ulicach pojawily się rwące potoki wody. Zalane są liczne place i drogi dojazdowe.

Jak informuje Polsat News, po godz. 16:00 nad Warszawą rozpętała się ulewa, która sparaliżowała miasto. Zalane zostały liczne ulice i place, woda uniemożliwia niektórym mieszkańcom dostanie się do domów.

„Do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń” – poinformował kpt. Wojciech Kapczyński z stołecznej straży pożarnej, dodając, że strażacy wciąż otrzymują kolejne zgłoszenia po ulewie. W wyniku ulewy zalana została m.in. część Dworca Centralnego, woda dostała się także do stacji metra Ratusz Arsenał.

W związku z trudną sytuacją w stolicy premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych. „W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” – napisał w Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

IMGiW wydał dziś alerty hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia dla wschodniej, centralnej i południowej Polski. Instytut zaznacza, że w niektórych miejscach wody będą się podnosić gwałtownie.

Alerty drugiego stopnia wydano dla województw podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, wschodniej i środkowej części woj. warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej części woj. łódzkiego, woj. śląskiego bez północnych powiatów, opolskiego, dolnośląskiego oraz południowych powiatów woj. wielkopolskiego oraz lubuskiego.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w centralno-południowych powiatach woj. śląskiego oraz kilku południowych powiatach woj. opolskiego i dolnośląskiego.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.