Liczba wyświetleń: 1601
Ogromna ulewa sparaliżowała Warszawę, woda zalała wiele studzienek kanalizacyjnych i na ulicach pojawily się rwące potoki wody. Zalane są liczne place i drogi dojazdowe.
Jak informuje Polsat News, po godz. 16:00 nad Warszawą rozpętała się ulewa, która sparaliżowała miasto. Zalane zostały liczne ulice i place, woda uniemożliwia niektórym mieszkańcom dostanie się do domów.
„Do tej pory otrzymaliśmy około 300 zgłoszeń” – poinformował kpt. Wojciech Kapczyński z stołecznej straży pożarnej, dodając, że strażacy wciąż otrzymują kolejne zgłoszenia po ulewie. W wyniku ulewy zalana została m.in. część Dworca Centralnego, woda dostała się także do stacji metra Ratusz Arsenał.
W związku z trudną sytuacją w stolicy premier Mateusz Morawiecki zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych. „W Warszawie trudna sytuacja związana z podtopieniami w wielu miejscach miasta. Pan Premier zwołał spotkanie szefów odpowiednich służb w celu wsparcia działań pomocowych” – napisał w Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.
IMGiW wydał dziś alerty hydrologiczne drugiego i trzeciego stopnia dla wschodniej, centralnej i południowej Polski. Instytut zaznacza, że w niektórych miejscach wody będą się podnosić gwałtownie.
Alerty drugiego stopnia wydano dla województw podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, wschodniej i środkowej części woj. warmińsko-mazurskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wschodniej części woj. łódzkiego, woj. śląskiego bez północnych powiatów, opolskiego, dolnośląskiego oraz południowych powiatów woj. wielkopolskiego oraz lubuskiego.
Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w centralno-południowych powiatach woj. śląskiego oraz kilku południowych powiatach woj. opolskiego i dolnośląskiego.
Źródło: pl.SputnikNews.com