Waloryzacja rent i emerytur na 2023 rok

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2134

W drugim kwartale tego roku emerytów i rencistów czeka rekordowa podwyżka świadczeń. 1 marca ruszy coroczna waloryzacja emerytur i rent.

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Malag, przypomniała, że waloryzacja świadczeń emerytalnych będzie kwotowo-procentowa. Szefowa resortu podkreśliła, że gwarantowane jest 250 zł. Wpływ na renty i emerytury będzie miał również m.in. wskaźnik średniorocznej inflacji za 2022 rok.

„Wskaźnik procentowy jest uzależniony od średniorocznej inflacji za rok 2022. Już dzisiaj wiemy, że będzie to ok. 15 proc., ale czekamy jeszcze na wskaźnik związany z przeciętnym wzrostem wynagrodzenia. Od 1 marca na pewno będzie waloryzacja kwotowo-procentowa. Koszty tych środków, które trafią dla naszych seniorów, to będzie ponad 40 mld złotych. Minimalna emerytura będzie wynosiła od 12 marca 1588 zł” – poinformowała minister rodziny Marlena Maląg.

Minister Marlena Maląg dodała, że seniorzy otrzymają trzynastą i czternastą emeryturę. Rząd pracuje nad ustawą ws. kolejnego, dodatkowego świadczenia. Szefowa resortu rodziny wyraziła przekonanie, że projekt ustawy w sprawie tzw. czternastki będzie przedstawiony w pierwszym kwartale tego roku.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.