Waloryzacja emerytur będzie kosztować podatników 42 mld zł

Opublikowano: 23.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1188

Przyszłoroczna indeksacja polskich emerytur i rent będzie kosztowała budżet 42 mld zł – poinformowała minister rodziny i polityki społecznej. Marlena Maląg powiedziała w czwartek w rozmowie z PAP, że emerytury zostaną zindeksowane 1 marca 2023 r.

„Jest to waloryzacja kwotowo-procentowa, a jej budżet to ok. 42 mld” – powiedziała Maląg, dodając, że w przyszłym roku emerytury zostaną zwaloryzowane o ok. 13,8 proc.

Zgodnie z polskim prawem, dokładny procent zależy od średniorocznej inflacji w roku poprzedzającym waloryzację oraz od procentowego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w przedsiębiorstwach.

Indeksacja nie będzie niższa niż 250 zł, oznajmiła Maląg, mówiąc, że ma to na celu wsparcie najniższych emerytur. W tym roku indeksacja emerytur kosztowała według pani minister 18 mld zł.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Forsal.pl, „The First News”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. maxon37 24.10.2022 07:42

    Media narodowe należą do rządu Pis i innych wynalazków.. Polska dla Polaków a nie Polacy własnością rządów zazwyczaj sprzedajnych

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.