Walijski ruch LGBT będzie bojkotował mundial w Katarze

Opublikowano: 19.06.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1043

Skupiająca mniejszości seksualne grupa walijskich kibiców „Rainbow Wall” zapowiedziała bojkot piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Ruch LGBT twierdzi, że to reakcja na obowiązujące w tym arabskim kraju prawo, uznające homoseksualizm za nielegalny i tym samym podlegający karze więzienia.

„Rainbow Wall” to organizacja powstała na początku ubiegłego roku. Skupia ona dewiantów seksualnych kibicujących piłkarskiej reprezentacji Walii, pojawiających się na domowych i wyjazdowych meczach swojej kadry.

Wiadomo jednak, że grupa LGBTQWERTY nie pojawi się na zaplanowanych na koniec roku mistrzostwach świata. Odbędą się one bowiem w Katarze, który surowo karze wszelkie praktyki homoseksualne. Można więc trafić za nie do więzienia.

Sami organizatorzy tegorocznego mundialu zapewniają, że powitają z otwartymi ramionami wszystkich gości. Jednocześnie nie zamierzają jednak pozwalać choćby na eksponowanie tęczowych flag, czyli symbolu środowisk mniejszości seksualnych.

Walia zakwalifikowała się na mistrzostwa świata dopiero po barażu rozegranym z Ukrainą. Do Kataru nie pojedzie także część pracowników sztabu walijskiej reprezentacji, również manifestując w ten sposób swój sprzeciw wobec traktowania LGBTQWERTY w tym arabskim kraju.

Na podstawie: WalesOnline.co.uk, BBC.com
Źródło: Autonom.pl

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Katar oficjalnie zakazał demonstrowania przez kibiców tęczowych flag na znak poparcia dla ruchu LGBT+, aby „chronić” ich przed fizycznymi atakami.

6

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 19.06.2022 14:11

    (Naruszenie regulaminu punkt 5b. Może lepiej dyskutować na argumenty? Admin WM)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.