Wałerij Załużny ranny w ataku rakietowym

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2541

Rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti poinformowała 24 maja 2023 roku iż Wałerij Załużny, naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy (ZSU), został na początku maja ranny w rosyjskim ataku rakietowym.

Odniósł on rany głowy oraz liczne obrażenia spowodowane odłamkami pocisku. Przebywać miał wówczas na stanowisku w miejscowości Posad-Pokrowskoje w pobliżu Chersonia.

Po tym jak pozycje ukraińskiego dowództwa zostały ostrzelane przez Rosjan, w wyniku czego naczelny dowódca ZSU został ranny, przewieziono Załużnego do Mykołajewa, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy.

Stamtąd trafił do szpitala wojskowego w Kijowie. W stolicy Ukrainy przeszedł on operację czaszki. Jego stan zdrowia miała komplikować cukrzyca typu 2, na którą ukraiński generał cierpi.

Według prognoz Załużny przeżyje, jednak nie będzie mógł wykonywać swojego obecnego zawodu.

Informacje o fakcie, iż Załużny został ranny od rosyjskiego ostrzału rakietowego, podał przedstawiciel rosyjskich służb bezpieczeństwa, który z kolei powołał się na swoje źródła w Siłach Zbrojnych Ukrainy.

Autorstwo: Terminator 2019
Na podstawie: RIA.ru
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 25.05.2023 19:55

    Trupa wędrownego klauna się wykrusza?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.