Wakacje w Gazie

Opublikowano: 04.07.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 401

W tym roku, podobnie jak w poprzednich, Hamas prowadzi obozy letnie w całej Strefie Gazy; w obozach bierze udział ponad 100 tysięcy chłopców i dziewczynek od piątej klasy do liceum. W tym roku nazwa obozów – „Pochodnie wyzwolenia” – ma na celu, według koordynatora obozów, Mussy Al-Samaka, wzmocnić świadomość obozowiczów o wyzwoleniu „całej Palestyny”.

Al-Samak powiedział, że obozy letnie podkreślają takie tematy jak prawo powrotu, Jerozolimę i meczet Al-Aksa, ruch oporu. Powiedział także, że jest odpowiedzialnością ruchu „zasianie miłości do ojczyzny i wyzwolenia Palestyny w duszach młodzieży, żeby to pokolenie doprowadziło nas do etapu wyzwolenia”.

Na ceremonii otwarcia obozów letnich w Gazie zachodniej zastępca szefa Biura Politycznego Hamasu Ismail Hanija powiedział, że ruch będzie kontynuował “wzywanie i edukowanie do wyzwolenia całej Palestyny, do zrealizowania powrotu uchodźców i uwolnienia więźniów oraz do ustanowienia państwa na wszystkich ziemiach palestyńskich z Jerozolimą jako jego stolicą”. Powiedział, że te obozy koncentrują się na budowaniu pokolenia, które potrafi wyzwolić ojczyznę i Jerozolimę i sprowadzi uchodźców z powrotem do ich domów.

Paltimes.com, witryna internetowa bliska Hamasowi, poinformowała, że logo wybrane dla obozów w tym roku ma znaczenie symboliczne i przedstawia mapę Palestyny od rzeki [Jordan] do morza [Śródziemnego] obok wizerunku Kopuły na Skale, jak również pochodni z płomieniem w kolorach flagi palestyńskiej… Poniżej tego jest motto “Przygotujcie przeciwko nim” ze słów Allaha [Koran 8:60] “I przygotujcie przeciwko nim ile możecie sił i oddziałów konnicy”, aby podkreślić, że przygotowanie i wychowywanie [dzieci] od młodego wieku będzie miało wpływ na wyzwolenie ziemi i człowieka”.

Poniżej podajemy zdjęcia z obozów letnich Hamasu zamieszczone na różnych stronach Facebooka, należących do poszczególnych obozów.

Dziecko niosące atrapę rakiety; plakat reklamuje obozy letnie.

Dzieci niosące atrapy rakiet i karabinów.

Uzbrojony chłopiec biegnie po torze przeszkód.

Dzieci ćwiczące z atrapami karabinów.

Dzieci ćwiczące z karabinami.

Dzieci ćwiczące w tunelach.

Trening bojowy z krótką bronią.

Ćwiczenia z atrapami karabinów.

Dzieci ćwiczące strzelanie z karabinu.

Uzbrojone dzieci podczas parady.

Ćwiczenia z karabinami.

Zamaskowane dziecko uzbrojone w karabin.

Musztra; twarz instruktora zamazana.

Dzieci salutują podobnym do nazistowskiego salutem.

Deptanie flagi izraelskiej.

Dzieci w basenie przed portretem byłego szefa militarnego skrzydła Hamasu, Ahmeda Al-Dżabariego.

Dzieci obok portretów Hassana Salameha i Abbasa Al-Sida – funkcjonariuszy militarnego skrzydła Hamasu, którzy byli odpowiedzialni za serię dewastujących ataków terrorystycznych w Izraelu.

Gra Chutes and Ladders – węże z żydowskimi głowami i bojownicy Hamasu.

Dzieci przy napisie “Hebron opiera się”, w poparciu porwania izraelskich nastolatków.

Dzieci przy napisie “Hebron opiera się”.

Dzieci przy napisie “Razem z Hebronem” i model wyrzutni rakiet po lewej.

Dziewczynki z wychowawczynią z obozu obok modelu meczetu Al-Aksa.

Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska
Na podstawie: Paltimes.net, Palinfo.com
Zdjęcia: Facebook.com/Camp.west.Gaza2014, Facebook.com/Gazacamps2014, Kotla.ps
Źródło oryginalne: MEMRI
Źródło polskie: Listy z naszego sadu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
robi1906
Użytkownik

wpiszcie “israeli child sign in bombs” na google foto , a jak ktoś ma godzinkę albo dwie to polecam film “Gaza the killing zone”
http://www.dailymotion.com/video/xxdmss_gaza-the-killing-zone-pl_lifestyle
(polskie napisy)