Wakacje kredytowe dla bogatych

Opublikowano: 29.09.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2115

Statystyki pokazują, że z wakacji kredytowych w dużej mierze korzystają najbogatsi Polacy, mimo że nie potrzebują tego wsparcia.

Jak informuje portal WNP.pl, premier Morawiecki zapowiedział przedłużenie wakacji kredytowych na 2024 roku. Związek Banków Polskich (ZBP) wyraża zaskoczenie tą decyzją, gdy spadają stopy procentowe i inflacja, co według wcześniejszych zapowiedzi rządu PiS miało być przesłankami do zakończenia programu.

Według zaprezentowanych przez Związek Banków Polskich danych, objętych wakacjami kredytowymi (stan na wrzesień 2023) jest 1 mln 149 tys. kredytów o wartości 284 mld zł. 56 proc. kredytobiorców uprawnionych do wakacji zdecydowała się, by z nich skorzystać.

Wartość kredytów objętych wakacjami to już z kolei aż 72 proc. wartości wszystkich kredytów kwalifikujących się do wakacji. Ta statystyka świadczy o tym, że w dużej mierze z wakacji kredytowych korzystają najbogatsi Polacy.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.