Wagnerowiec o egzekucji śmiejącego się Polaka

Opublikowano: 21.08.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4151

Najemnik z Grupy Wagnera twierdzi, że brał udział w egzekucji Polaka oraz przechwycił broń NATO. Czy można mu wierzyć?

Wywiadu rosyjskim mediom udzielił Michaił Antipow, który jeszcze niedawno odbywał karę 20 lat pozbawienia wolności za morderstwo. Zgłosiła się jednak po niego Grupa Wagnera, czyli prywatna firma wojskowa, która zaoferowała wcześniejsze zwolnienie z więzienia w zamian za pojechanie na front. Antipow powiedział, że „nie zastanawiał się dwa razy” i od razu z propozycji skorzystał. Opowiadał o funkcjonowaniu Grupy Wagnera, o tym, jak tworzone formacje. Twierdzi, że u Rosjan służy wielu Polaków, a także Amerykanów czy Brytyjczyków.

Relacjonuje także, co działo się w wojnie na Ukrainie. Według jego wersji przechwycił on broń NATO, którą miała przy sobie… 21-letnia Polka. Rzekomo spała w okopie, gdy natrafili na nią wagnerowcy. Mieli związać jej ręce i wziąć do niewoli. Jej dalszy los bohaterowi telewizyjnego wywiadu nie jest znany.

Ponadto najemnik Grupy Wagnera twierdzi, że był świadkiem egzekucji Polaka. Historia miała się wydarzyć w listopadzie 2022 roku. Polak po schwytaniu podobno ciągle się śmiał. „Może oszalał? Skoro tam pojechał (na front, walczyć z Rosją – red.), to może już oszalał” – pytał prowadzący. „Może tak być. Jeden z naszych żołnierzy zapytał go: »Dlaczego tak się śmiejesz?«, a on odpowiedział: »Dlaczego mam się nie śmiać? Przyprowadzicie mnie tutaj, dacie mi wodę, wsadzicie do piwnicy, a potem wymienicie mnie. To wszystko«”.

Kolega zapytał go: „Wiesz, kim my jesteśmy?”. Polak miał odpowiedzieć: „Ministerstwem Obrony Narodowej”. I – jak kontynuował – inny z wagnerowców miał odpowiedzieć: „Nie jesteśmy rosyjskim Ministerstwem Obrony. Jesteśmy Grupą Wagnera”. „Bez wahania kazał mu uklęknąć, oddał strzał w jego głowę, po czym ruszyliśmy dalej” – twierdzi Rosjanin.

Oczywiście tej historii nie jesteśmy w stanie zweryfikować. Nie można wykluczyć, że jest po prostu zmyślona, wszak strona rosyjska, podobnie zresztą jak ukraińska, prowadzi swoją wojnę informacyjną, narracyjną, propagandową. Nie ulega jednak wątpliwości, że wagnerowcy są okrutni, na potwierdzenie czego w internecie można znaleźć wiele filmów.

Autorstwo: KM
Na podstawie: Wprost.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. pikpok 21.08.2023 12:11

  Ludzie giną, Rosjanie niszczą podobno infrastrukturę , a mafia pasożyda Kołomojskiego rozbija się elektrykami. https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/9280710,ukraina-bije-rekordy-na-rynku-elektromobilnosci.html

 2. JedynaDroga 21.08.2023 16:06

  Pomijając czy ten artykuł jest sfałszowany czy też nie. Zarówno wagnerowiec jak i postać Polaka występują w roli najemników, więc o żadnym pogwałceniu praw człowieka nie można mówić. Psy wojny i podgrzewacze wojenni , niezależnie po której stronie konfliktu walczą pozostaną wyjętymi spod prawa szujami, im więcej ich wybiją tym lepiej.

 3. rici 21.08.2023 17:59

  Admin; Bibula egzystuje znowu, a tam sa bardzo ciekawe artykuly.

 4. Drnisrozrabiaka 21.08.2023 18:51

  Artykul nczas(konfederacja) należy uważać co promują!

 5. j3w 22.08.2023 15:31

  @Drnisrozrabiaka:
  nczas i wprost

  Artykuł brzmi jak wymysły jakiegoś wiejskiego stratega od siania propagandy. Wnioski jakie płyną z takiej relacji są następujące: Najemnicy są niemoralnie, pożyteczne narzędzie, które jest już niepotrzebne i zostanie wysłane niebawem np. do Afryki. Oznacza to też, że taki najemnik za pieniądze zrobi wszystko co łatwo mu przyjdzie, np. nauczenie się swojej roli do wypowiedzenia w wywiadzie. Taki najemnik wcale nie musiał brać udziału w jakiejkolwiek operacji militarnej 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.